pl
en
ja

Zajęcia dodatkowe

W Warszawskiej Szkole Języka Japońskiego oprócz jednorazowych warsztatów prowadzimy regularne kursy z kultury Japonii. Poniżej znajdziesz tegoroczną ofertę. Informacje o bieżących warsztatach znajdziesz w na stronie głównej w Aktualnościach lub na naszej stronie Facebookowej. Zdjęcia z warsztatów, które już się odbyły, można znaleźć w Galerii.

KURS GRY NA BĘBNACH TAIKO

Czujesz rytm, a przy okazji lubisz się zmęczyć? Dołącz do naszej drużyny taiko, której lider został doceniony w programie „Mam talent”! Jesteś dziewczyną i boisz się, że nie będziesz miała siły? Niepotrzebnie, połowa naszego zespołu to dziewczyny. Dodatkową atrakcją jest fakt, że zespół od czasu do czasu ma publiczne występy – dobra okazja do sprawdzenia umiejętności.

Szczegóły znajdziesz tutaj.

 

 

KURS KALIGRAFII

Nie musisz znać japońskiego, żeby móc kaligrafować japońskie znaki. Wystarczy, że chciałbyś znaleźć chwilę oddechu i zatopić się w niemal medytacyjnym spokoju i ciszy, jakie towarzyszą zmaganiom z samym sobą, kreska po kresce. Kurs jest prowadzony przez Ryotaro Sakamoto (8 dan) z możliwością uzyskania certyfikatu z Japonii potwierdzającego zdobyte stopnie uczniowskie.

Szczegóły znajdziesz tutaj

 

 

 

KURS GRY NA SHAMISENIE

Jako jedyni w Polsce prowadzimy warsztaty gry na tsugaru jamisen, „estradowej” odmianie shamisenu, na której można zagrać zarówno rzewne melodie ludowe, jak i rockowe kawałki. Jeśli gitara jest dla Ciebie zbyt banalna, koniecznie spróbuj! Oczywiście brak instrumentu nie jest żadną przeszkodą – wypożyczamy uczniom shamiseny. Kurs prowadzi Masato Yokoe (pseudonim artystyczny Kirito).

Szczegóły znajdziesz tutaj

 

 

 

KURS MALARSTWA TUSZEM SUMI-E

Kurs dla osób z artystyczną duszą, szukających trochę mniej konwencjonalnych środków wyrazu. Prowadzony przez Małgorzatę Olejniczak, mieszkającą na stałe w Szwajcarii malarkę sumi-e. Kurs jest dla osób początkujących, nie bój się, jeśli zawsze miałeś dwie lewe ręce, w malarstwie tuszem dużą rolę odgrywają sam tusz i woda, które są dość nieprzewidywalne 🙂

 

Szczegóły znajdziesz tutaj