pl
en
ja

Historia

W trzech słowach: krótka, ale treściwa.

Maj 2011

Jak w filmie Hitchcocka – zaczęło się od wybuchu wulkanu, a potem napięcie tylko rosło. Choć szkoła istniała tylko na papierze, udało nam się zorganizować „Japonię w ZOO”, japoński Dzień Dziecka w Warszawskim Ogrodzie Zoologicznym, na który przyszło kilka tysięcy osób. Do tej pory jesteśmy dozgonnie wdzięczni osobom, które nas wtedy wsparły!

Październik 2011

Pierwsi uczniowie przekraczają nasze progi. Na początku było to zaledwie 15 osób, na szczęście wieść się poniosła i przybyło Was w lawinowym tempie.

Grudzień 2011

Zainteresowani wymianą doświadczeń wstępujemy do Polskiego Stowarzyszenia Nauczycieli Języka Japońskiego. Nawet nam się wtedy nie śniło, że 2 lata później nasz lektor zostanie jego sekretarzem generalnym!

Maj 2013

Ambasada Japonii zaprasza nas do współpracy podczas Matsuri – Pikniku z Kulturą Japonii. Współpraca ta, polegająca na przebieraniu gości w yukaty (letnie kimona), trwa do dzisiaj, a liczba wolontariuszy pomagających przy stoisku wzrosła z 2 do 25 osób, zaś samo stoisko stało się jednym z najpopularniejszych na imprezie.

Maj 2014

Organizujemy pierwszy Ogólnopolski Konkurs Kaligrafii, którego finał odbywa się podczas Matsuri. Już rok później konkurs będzie miał zasięg ogólnoeuropejski.

Październik 2014

Wdrażamy platformę e-learningową. Od tej pory każdy ma dostęp do tego, co było na zajęciach – nie ma wymówek, że nie było wiadomo, jaka była praca domowa;)

Wrzesień 2015

Rebrandingujemy się na całego – zmieniamy logo, stronę www, a nawet siedzibę. Jesteśmy o krok bliżej naszego marzenia, żeby stać się najlepszą szkołą języka japońskiego na świecie!

Czerwiec 2016

Po raz trzeci Japan Foundation docenia naszą pracę nagradzając nas dofinansowaniem szkolnej biblioteki.

Lipiec 2017

Nasz uczeń, Dominik Grzelecki, wygłasza w Japonii przemówienie na Międzynarodowym Konkursie Krasomówczym Języka Japońskiego Dla Licealistów, a my pękamy z dumy!