ja
pl
en

ワルシャワ日本語学校

日本語・日本文化教育を通し、日本ポーランド両国の人的

交流を促進し、教える喜び、学ぶ喜び、分かり合える喜び

を作り出す学び舎を目指して

文化活動

 • 日本文化紹介

  文化は言語に付随するものであり、日本そのものを伝えていくためには文化普及活動がとても大切であると考え、学内外での日本文化紹介を重視しています。続きを読む
 • 和楽器演奏

  2015年の日本祭りなど一連のコンサートを通じ、和楽器グループ「和音」結成されました。三味線、コカリナ、太鼓、筝、尺八などの和楽器を演奏する音楽家が集まっています。続きを読む

学校概要・改革

<br />
<b>Warning</b>: Illegal string offset 'alt' in <b>/wp-content/themes/wsjj/front-page.php</b> on line <b>35</b><br />

開校

2011年2月に開校し、同年5月の開校記念イベントでは15,000人の来場者を記録

<br />
<b>Warning</b>: Illegal string offset 'alt' in <b>/wp-content/themes/wsjj/front-page.php</b> on line <b>35</b><br />

発展

年々学校の認知度が上がり、開校から3年で学生が100人を超えるまでに成長

<br />
<b>Warning</b>: Illegal string offset 'alt' in <b>/wp-content/themes/wsjj/front-page.php</b> on line <b>35</b><br />

特徴

図書館の完備やオンライン日誌などワルシャワ日本語学校独自の特徴を完備

動画

2010年から毎年行っているサマースクール、2015年も7月から8月にかけて行われました今年は沼津、静岡、焼津、坂城、東京を回り、富士山周辺観光や書道やお茶、座禅など文化的な体験、訪問した地域で工場や博物館などに行きの文化や歴史、産業の学習、さらには日本刀の刀匠を訪問し刀の魅力についても学びました。

Opinie kursantów

 • Wspaniała atmosfera, super nauczyciele i możliwość wyjazdu do Japonii ;)

  Michał, grupa A2

 • WSJJ to nie tylko szkoła językowa. Nauczysz się tutaj nie tylko języka, ale też poznasz japońską kulturę, historię, a także nawiążesz międzykontynentalne przyjaźnie (bo obcowanie z Japonią nie kończy się tutaj wraz z końcem zajęć). To co wyróżnia WSJJ to przyjazna atmosfera i pewność, że zawsze możesz liczyć na pomoc i pomysłowość lektorów.

  Monika, grupa B1

 • Lepiej trafić nie mogłam - nauka w WSJJ to czysta przyjemność. Przyjazna atmosfera, genialna kadra, profesjonalnie prowadzone zajęcia nastawione nie tylko na naukę języka japońskiego ale też na przekazanie informacji i ciekawostek dotyczących kultury i życia w Japonii. Nauka nastawiona na praktyczne umiejętności- dużo mówienia i słuchania.

  Naza, grupa B1+

 • WSJJ to szkoła nastawiona przede wszystkim na ucznia. Indywidualne podejście, konwersacje i ogromny zbiór książek do nauki języka japońskiego pozwalają na przyjemną i efektywną naukę. Najmocniejszymi atutami szkoły organizowane warsztaty związane z kulturą Japonii i zaangażowani nauczyciele.

  Agnieszka grupa B1+

 • WSJJ to pierwsza szkoła, do której nie potrzebuję budzika żeby wstać :) Nie tylko uczy języka ale także pozwala poczuć na własnej skórze piękno kraju, którym jest Japonia. Doświadczeni Japonią nauczyciele i niezliczone warsztaty umożliwiają stały kontakt z japońską kulturą, a konwersacje zachęcają do testowania swoich językowych umiejętności na Japończykach oraz przygotowują mentalnie do ewentualnego wyjazdu (np. na szkołę letnią z WSJJ).

  Patti, grupa A2 Ayame