pl
en
ja

Kaligrafia

Z różnych aspektów kultury japońskiej naszą największą specjalizacją jest kaligrafia – przeprowadzamy warsztaty, kaligrafujemy na zamówienie, organizujemy Ogólnoeuropejski Konkurs Kaligrafii i jako jedyni w Polsce wykonujemy kaligrafię wielkoformatową.

Nasz kaligraf, Ryotaro Sakamoto,  posiada 8 dan w tej sztuce. Oprócz samego kaligrafowania zajmuje się promowaniem sztuki kaligrafii japońskiej w Polsce i Europie oraz organizowaniem pokazów kaligrafii wielkoformatowej. Prowadzi również zajęcia z kaligrafii na Uniwersytecie Warszawskim.

20170209_200900

Kaligrafia po japońsku to „SHODO”, SHO-pisać i DO-droga, czyli razem „droga pisania”. Tak jak w innych sztukach – aikido, sado (droga herbaty), karatedo – nie chodzi o cel, ale o to, by kroczyć wybraną ścieżką ciągle się doskonaląc. Z chęcią będę towarzyszył każdemu, kto zechce na tę drogę wstąpić.

Warsztaty kaligrafii

Przy nielimitowanej liczbie osób (warsztaty otwarte/kaligrafowanie imion) prosimy o kontakt, żebyśmy mogli przesłać Państwu wycenę.

W cenę warsztatów wliczone są materiały, czyli pędzle, papier (papier A4 80g) i tusz.

Ilość uczestników cena za 60 minut
do 5 osób 200 zł
od 5 do 9 os. 300 zł
10 + os. 30 zł za osobę

Japońska kaligrafia na zamówienie

  • Zamówienia realizowane są w terminie max. 7 dni roboczych od daty złożenia zamówienia (za wyjątkiem polskich świąt oraz wakacji).
  • Wszystkie kaligrafie są oznakowane pieczęcią nauczyciela poświadczającą oryginalność pracy, chyba że klient sobie tego nie życzy (prosimy to zaznaczyć w mailu).
  • Gwarantujemy dokładność tłumaczenia wszystkich kaligrafii.
  • Kaligrafie wykonujemy na naszym papierze lub na materiałach dostarczonych przez klienta.
  • Nasze kaligrafie wykonywane są na białym lub kolorowym brystolu dowolnej wielkości.
  • W przypadku specjalnego papieru (papier czerpany itp.) obowiązuje dopłata 50zł.
  • Za dopłatą 50zł klient może otrzymać plik graficzny ze swoją kaligrafią.
Logo, plakat, imię itd. cena (a4) cena (a3)
1-2 znaki 100zł 200zł
3-4 znaki 150zł 250zł
5 + znaków 200zł+ 300zł+