pl
en
ja

Matura pod znakiem Kit Kata

13:46 23 kwietnia 2018

Matura pod znakiem Kit Kata13:46 23 kwietnia 2018

Słyszeliście, że niedługo będziemy mogli zjeść w Polsce „rubinowe” Kit Katy? Te różowe smakołyki zdążyły już podobno podbić japoński rynek i wygląda na to, że niedługo trafią również na nasze sklepowe półki.  Uznałam więc, że to świetna okazja, by przybliżyć Wam nieco historię fenomenu Kit Katów w Japonii.

Do jednej z największych przyczyn sukcesu japońskich Kit Katów zdecydowanie można zaliczyć liczbę ich smaków – od 2000 roku w Japonii pojawiło się podobno ponad 300 różnych rodzajów Kit Katów, wliczając w to te z edycji sezonowych, regionalnych i wszelkiego rodzaju innych edycji limitowanych.

Do najczęściej kojarzonych z Japonią smaków batoników Kit Kat z pewnością należą smaki sakury, czy zielonej herbaty. Sporą popularność zyskały również batoniki o nieco bardziej odważnych, „typowo japońskich” smakach, jak sake czy wasabi. Moim osobistym faworytem, jeśli chodzi o takie nieco bardziej ekstremalne pomysły są Kit Katy o smaku sosu sojowego 😉 Nie zabraknie jednak wielu nieco bardziej zwyczajnych, ale wciąż bardzo ciekawych wersji smakowych –  oprócz melonowych, sernikowych czy gruszkowych Kit Katów, znajdziemy ich w japońskich sklepach o wiele, wiele więcej.

Drugim powodem olbrzymiej popularności Kit Katów był pewien niesamowicie skuteczny chwyt marketingowy. Nazwa tych batoników, która po japońsku brzmi „kitto katto” (キットカット), została bowiem skojarzona z wyrażeniem „kitto katsu” (きっと勝つ), które przetłumaczyć można na „Na pewno wygrasz!”. W związku z tym, batoniki te przyjęły funkcję swego rodzaju szczęśliwych amuletów i zaczęto nimi obdarowywać uczniów podchodzących do egzaminów wstępnych na studia.

Jednak odkąd producenci Kit Katów posunęli się o krok dalej ze swoją kampanią reklamową, wprowadzając na rynek opakowania ze specjalnym miejscem na wpisanie dedykacji – służą one jako prezenty na o wiele więcej różnych okazji.

Macie jakiś swój ulubiony, bardziej lub mniej „wymyślny” smak Kit Katów? A może jesteście fanami tradycyjnej, czekoladowej wersji?  Nie zapominajcie również, że lada moment zaczynają się matury, a zaraz po nich sesja – może warto zaopatrzyć swoich bliskich i siebie w kilka tych szczęśliwych batoników? 😉

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Popularne posty

  • Kodomo no Hi – japoński Dzień Dziecka

    Kodomo no Hi – japoński Dzień Dziecka

    5 maja Japończycy świętowali Dzień Dziecka, który tak naprawdę do 1948 roku był Dniem Chłopca (japońska nazwa to Tango no Sekku). Dzień Dziewczynki, obecnie nazywany Hina Matsuri, czyli Świętem Lalek Hina, ma miejsce 3 marca. Choć nazewnictwo się zmieniło, do …Czytaj więcej
  • Co warto wiedzieć, jeśli myślisz o własnym biznesie

    Co warto wiedzieć, jeśli myślisz o własnym biznesie

    Kolejna rocznica szkoły za nami! Pomyślałam więc, że od czasu do czasu mogę sobie pozwolić na post niezwiązany zbytnio z Japonią i z językiem japońskim, za to ze szkołą bardzo. WSJJ założyliśmy z Ryotaro 6 lat temu (tak naprawdę to …Czytaj więcej

Newsletter