pl
en
ja

Konkurs 100-lecia – czekamy na Wasze pomysły!

11:14 23 stycznia 2019

Konkurs 100-lecia – czekamy na Wasze pomysły!11:14 23 stycznia 2019

W tym roku świętujemy 100-lecie nawiązania stosunków polsko-japońskich. Z tej okazji nasza szkoła postanowiła zorganizować „Konkurs 100-lecia”, czyli konkurs na pomysły uczczenia tej wyjątkowej rocznicy. Konkurs jest skierowany do wszystkich, nie tylko do naszych uczniów. Celem konkursu jest o uczczenie tych relacji poprzez zakomunikowanie Polakom, a zwłaszcza warszawiakom (jako że nasza szkoła znajduje się w Warszawie) pozytywnego obrazu Japonii.

Pokażmy Warszawie i Polsce, jakim fajnym krajem jest Japonia, jak wiele ją łączy z Polską (wbrew pozorom) i jak wielu Polaków po prostu Japonię kocha!

Komisja złożona z lektorów i kadry zarządzającej WSJJ będzie oceniała pomysły pod kątem:

 1. Możliwości realizacji finansowej (maksymalny budżet na jeden pomysł to 1000zł)
 2. Możliwości realizacji jako takiej (czyli jeśli będziesz miał pomysł, żeby na szczycie Pałacu Kultury wywiesić japońską flagę, to możliwość jego realizacji zostanie oceniona jako mało realna, chyba że masz ciocię w Ratuszu:)
 3. Liczby potencjalnie zaangażowanych odbiorców – preferowane będą projekty, które mają dużą ich liczbę
 4. Oryginalności
 5. Jakości przekazu – czyli co dany projekt komunikuje

 

Pomysły należy zgłaszać na maila kontakt@wsjj.pl (w tytule prosimy wpisać „Konkurs 100-lecia zgłoszenie” do końca lutego. W mailu zgłoszeniowym należy zawrzeć:

 1. Imię, nazwisko oraz numer telefonu pomysłodawcy projektu.
 2.  Cel projektu (co chcesz ludziom przekazać swoim projektem)
 3. Adresatów projektu (do kogo jest skierowany, czy tylko do warszawiaków czy np. do miłośników mangi)
 4. Dokładny opis samego projektu zawierający plan jego przeprowadzenia, począwszy od etapu przygotowań po etap realizacji.
 5. Dokładny opis rzeczy/zasobów (np. intelektualnych) potrzebnych do wykonania projektu. Na przykład, jeśli będzie potrzebny plakat, to kto go wykona, gdzie się go wydrukuje, ile to będzie kosztowało itp.
 6. Opis budżetu projektu (co i ile będzie kosztowało, przy czym podane ceny mogą być ogólne)
 7. Jak pomysłodawca widzi swoją rolę w realizacji projektu (i czy w ogóle chce wziąć udział w realizacji)

 

Komisja zastrzega sobie prawo do kontaktu z osobami zgłaszającymi projekty w celu uściślenia niejasności, jeśli takowe się pojawią. Jedna osoba może zgłaszać nieograniczoną liczbę projektów. Projekty mogą być zgłaszane przez maksymalnie dwie osoby na raz.

Laureaci otrzymają japońskie upominki, a pomysłodawca/pomysłodawcy zwycięskiego projektu dodatkowo voucher(y) na roczny kurs języka japońskiego w naszej szkole.

Rozstrzygnięcie konkursu odbędzie się 15 marca, a projekty będą realizowane w okresie kwiecień-grudzień 2019. Uroczyste wręczenie dyplomów oraz voucherów autorom zwycięskich projektów nastąpi 23 marca. Informacja o zwycięzcach zostanie opublikowana na stronie Warszawskiej Szkoły Języka Japońskiego, a sami zwycięzcy zostaną poinformowani przez nas drogą mailową lub telefoniczną.

Szczegółowy regulamin konkursu

 

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Popularne posty

 • Najlepszy czas na odwiedzenie Japonii

  Najlepszy czas na odwiedzenie Japonii

  „Kiedy najlepiej pojechać do Japonii?” to pytanie zadaje sobie każdy, kto podjął decyzję o wyjeździe i chciałby, żeby te parę tysięcy, które poszło na bilet było kwotą wydaną przemyślanie. Oczywiście Japonia o każdej porze roku ma swoje uroki, ale jeśli …Czytaj więcej
 • Legenda Yuki-onna

  Legenda Yuki-onna

  Wygląda na to, że prawdziwa zima w końcu zagościła w naszych progach! Kierowcy wciąż się jeszcze dziwią,  a piesi zaczęli chodzić ostrożniej, co by się nie poślizgnąć na oblodzonym chodniku. Jednak jeżeli wydaje się Wam, że nabicie sobie kilku siniaków …Czytaj więcej

Newsletter