pl
en
ja

Muzyka

Naszą drugą specjalnością jest muzyka. Gramy na shamisenie, kokarinie i bębnach taiko oraz promujemy grę na tych instrumentach w Polsce organizując koncerty i warsztaty. Jesteś zainteresowany? Skontaktuj się z nami.

Shamisen

Z Warszawską Szkołą Języka Japońskiego współpracuje japoński muzyk i nauczyciel gry na shamisenie – Masato Yokoe, który regularnie przyjeżdża do Polski na koncerty oraz warsztaty gry na tym instrumencie. Shamisen jest to trzystrunowy japoński instrument muzyczny. Jest podobnej długości jak gitara, ma jednak o wiele cieńszy, bezprogowy gryf. W struny uderza się plektronem (jap. bachi). Shamisen jest atrybutem gejsz, które akompaniowały sobie do pieśni kouta.

Koncert shamisenu

Jeśli jesteś zainteresowany koncertem gry na shamisenie, skontaktuj się z nami podając jaki ma być czas koncertu i jego charakter, a my przygotujemy repertuar oraz wycenę.

Warsztaty gry na shamisenie

Osoby zainteresowane nauką gry na shamisenie prosimy o kontakt – organizujemy warsztaty gry na tym instrumencie dla początkujących.

Masato Yokoe i Ryotaro Sakamoto – improwizacja.

Występ Matato Yokoe i Moniki Zachaj podczas Matsuri – Pikniku z Kulturą Japonii.

Koncert grupy Waon w warszawskiej restauracji udon Uki Uki.

Warsztaty gry na shamisenie przeprowadzone w WSJJ przez Masato Yokoe.

Waon, czyli japońskie dźwięki

Gdy nadarzy się okazja, nasi utalentowani muzycznie nauczyciele tworzą z Masato zespół ad hoc o nazwie Waon („japońskie dźwięki”). Pierwszy występ grupy Waon odbył się podczas Sayonara Party WSJJ 20 czerwca 2015, drugi odbył się tuż po nim w restauracji Uki Uki na ul. Kruczej w Warszawie, 22 czerwca 2015. Członkowie Waon:

Masato Yokoe

na shamisenie gra od 12 lat, ale wciąż twierdzi, że to za mało.

Ryotaro Sakamoto

od dziecka gra na kokarinie (japoński flet), od czasów studenckich na bębnach taiko. Twierdzi, że potrafi też śpiewać, ale nikt mu nie wierzy

Monika Zachaj

zafascynowana dźwiękami tsugaru jamisen rozpoczęła naukę we wrześniu 2015 roku, niecały rok później debiutując występem na Matsuri – Pikniku z Kulturą Japonii.