pl
en
ja

kursy Toruń

Toruńska Szkoła Języka Japońskiego otworzyła swoje podwoje w grudniu 2017 roku jako siostrzana filia Warszawskiej Szkoły Języka Japońskiego. Szkoła ma solidne zaplecze metodyczne, czerpiące z 7 lat naszych doświadczeń w stolicy. Oprócz tego korzystamy z własnych, napisanych po polsku podręczników. Zajęcia prowadzi Japończyk mówiący biegle po angielsku, a nad sprawną realizacją programu nauczania czuwa szkolny metodyk.

Zajęcia urozmaicane są warsztatami związanymi z szeroko pojmowaną kulturą Japonii – od japońskich słodyczy wagashi, poprzez kaligrafię, japońskie kimono, wiązanie chusty furoshiki na japońskich talizmanach skończywszy.

Mieścimy się na ulicy Bydgoskiej 1 (linia 3, przystanek Ogród Zoobotaniczny). Dysponujemy poczekalnią, gdzie czekając na zajęcia możesz sobie zrobić kawę lub herbatę (oczywiście bezpłatnie).

 

       

 

Jedna godzina zajęć
lekcyjnych to 45 minut.

Grupa może liczyć
maksymalnie 12 osób.

Zajęcia prowadzi Japończyk
mówiący świetnie po angielsku.

Podręczniki są
zawarte w cenie kursu.

SEIJI ARAI

lektor

Wykładowca w Zakładzie Japonistyki na UMK. Zdobył stopień licencjata na kierunku japonistyka na Uniwersytecie Języków Obcych w Nagoi oraz stopień magistra na kierunku nauczanie języka angielskiego na Uniwersytecie Griffith w Australii. Po paru latach nauczania języka japońskiego w Japonii i Stanach Zjednoczonych, przyjechał na podbój Europy i wylądował w Polsce. Póki co nie narzeka 😉

Uwielbiam obserwować jak moi uczniowie zdobywają pewność siebie, gdy zaczynają nie tylko rozumieć, ale i mówić po japońsku. Skupiam się na tym, żeby nauka była nie tylko przyjemna, ale i systematyczna – to jest klucz do sukcesu!

Wysokość opłat*

1050zł

semestr zajęć 1x w tygodniu
po 3 godziny lekcyjne (kurs intensywny)

1300zł

semestr zajęć 2x w tygodniu
po 2 godziny lekcyjne (kurs standardowy)

80zł

60 min zajęć indywidualnych


W powyższych kwotach (poza zajęciami indywidualnymi) zawarty jest koszt podręcznika. Korzystamy z poniższych podręczników. Wszystkie są naszego autorstwa, napisane po polsku.

.

INFORMACJE O KURSACH

Jak uczymy

Nauczając kładziemy nacisk na „mocny start” – przerabianie hiragany i katakany przez pół roku to nie u nas! Oprócz tego stawiamy na równomierny rozwój wszystkich umiejętności: mówienia, pisania, czytania i słuchania. Regularnie korzystamy z materiałów audio-video, śpiewamy piosenki, układamy haiku i piszemy listy po japońsku.

Nasze kursy charakteryzuje dodatkowo duża systematyczność – częsta kontrola postępów, przy wsparciu platformy e-learningowej sprawia, że uczeń w każdym momencie kursu jest świadomy, jakie posiada umiejętności.

Kursy u nas dzielą się na:

Standardowe

Zajęcia 2x w tygodniu po 90 minut (60 godzin w semestrze). Polecany osobom, które cenią regularność i chcą zdobyć solidne podstawy językowe.

Intensywne

Zajęcia 1x  w tygodniu po 135 minut (45 godzin w semestrze) – od standardowego różni go mniejsza liczba godzin przy tej samej, co standardowy, ilości materiału, co oznacza więcej pracy w domu. Polecany osobom zbyt zajętym, żeby przychodzić do szkoły 2 razy w tygodniu.

Zapisując się do nas zyskujesz

– gwarancję wysokiej jakości zajęć prowadzonych przez wykwalifikowanego lektora i nadzorowanych przez metodyka

– podręczniki w cenie kursu

– dostęp do mediateki (podcasty po japońsku)

– dostęp do platformy e-learningowej

– możliwość wyjazdu do Japonii w wyjątkowo atrakcyjnej cenie

– możliwość uczestniczenia w różnorodnych warsztatach kulturowych (kaligrafia, yukaty, warsztaty kulinarne itp.)

– gwarancję zwrotu pieniędzy w przypadku rezygnacji z kursu (po upływie okresu wypowiedzenia) niezależnie od przyczyny rezygnacji

Płatności

Opłatę za kurs przyjmujemy wyłącznie przelewem. Można płacić z góry za cały rok, za semestr, semestr na pół lub w miesięcznych ratach → przy płatności miesięcznej doliczane jest 10% wartości kursu.

Numer konta do przelewu:

41114020040000340275048070

 

W tytule przelewu wpisz swoje imię, nazwisko oraz nazwę grupy.

Co jeszcze?

Rok szkolny dzieli się na 2 semestry: październik – styczeń oraz luty – czerwiec. Funkcjonujemy według wszystkich świąt obchodzonych w szkołach publicznych.

 

Nie wiesz na jakim poziomie jesteś? Napisz test poziomujący. Opis poziomów znajdziesz też tutaj.

Jeśli chcesz dołączyć do już trwającej grupy, napisz do nas, a podamy Ci terminy zajęć w dostępnych grupach.

ZAPISY DO GRUP W ROKU SZKOLNYM 2018/2019

poziom A1 - początkujący

Grupa Tryb Dni zajęć Godziny zajęć Start Ilość godzin na semestr Cena semestru
SENDAI standardowy pn, śr 17:30-19:00 8.10.2018  60 1300 zł zapisz się
CHIBA intensywny wt 17:30-19:45 9.10.2018  45  1050 zł zapisz się

 

poziom A1 - początkujący (drugi semestr)

Grupa Tryb Dni zajęć Godziny zajęć Start Ilość godzin na semestr Cena semestru
SAITAMA intensywny czw 17:30-19:45 11.10.2018  45 1050 zł zapisz się

Kurs jest dla osób, które przerobiły w naszej szkole 1. semestr kursu A1 lub które uczyły się gdzie indziej i uzyskały podobny poziom. Minimalne wymagania:

  • odmiana czasowników i przymiotników
  • forma -te
  • hiragana, katakana, 40 znaków kanji