TU DOWIESZ SIĘ JAKIE AKTUALNIE KURSY OFERUJEMY

 

OBECNIE WSZYSTKIE KURSY W ROKU SZKOLNYM 2020/2021 PLANOWANE SĄ OD POCZĄTKU DO

KOŃCA ONLINE, NIEZALEŻNIE OD WYTYCZNYCH EPIDEMIOLOGICZNYCH.

KURSY W FORMULE ONLINE BĘDĄ KONTYNUOWANE RÓWNIEŻ PO ZAKOŃCZENIU PANDEMII

 

Jak wyglądają nasze kursy w czasie pandemii? Przeczytaj opinię jednej z uczestniczek kursu.

W związku z pandemią mój kurs został przekształcony z kursu stacjonarnego w kurs online. Bardzo szybko okazało się, że kurs online nie różni się jakościowo niczym od kursu stacjonarnego a nawet ma swoje plusy.

Materiały do nauki, z których korzystamy są materiałami dostępnymi w plikach PDF. Podczas zajęć korzystamy również z plików dźwiękowych, filmów, stron internetowych. W trakcie zajęć online nauczyciel udostępnia nam swój ekran na którym widzimy strony z podręcznika lub inne dodatkowe materiały z których aktualnie korzystamy. Co uważam za duży plus i ułatwienie ponieważ na zajęciach stacjonarnych czasami mam problem żeby wszystko poprawnie zobaczyć .

Podczas zajęć korzystamy również z wirtualnej tablicy, która działa dokładnie tak samo jak tablica stacjonarna. Plusem tego rozwiązania jest możliwość zrobienia zrzutu ekranu jeśli nie zdążymy przepisać wszystkiego do zeszytu.

Na zajęciach pracujemy również w grupach. Mamy możliwość pracy z innymi uczniami albo z nauczycielem. Po powrocie z takich grupowych sesji weryfikujemy z nauczycielem powstałe pytania i je wyjaśniamy. Taka praca w grupie jest bardziej efektywna, ponieważ nie słyszymy innych osób i możemy się skupić na treści przerabianego zadania.

Podczas zajęć mamy możliwość zgłosić się do odpowiedzi używając ikonki „podnieś rękę”. Mamy też dostępny czat na którym rozmawiamy ze wszystkimi albo z wybraną osobą.

Kurs online to też fajna możliwość poznania innych uczniów, np. podczas rozwiązywania zadań w grupie, gdy są tylko dwie osoby i nikt inny nie słucha 🙂

Anna Szerwińska

Jeśli chcesz się dowiedzieć więcej o tym, jak uczymy, kliknij w poniższy przycisk

Już jest! Nasz pakiet startowy WSJJ!

Nad podręcznikiem pracowaliśmy 2 lata, karty zajęły nam 1,5 roku, a zeszyt parę miesięcy, ale są!
Dostarczone w 24h kurierem pod Twoje drzwi narzędzia, które ułatwią i uprzyjemnią Ci pielęgnowanie Twojej pasji do Japonii!

Oto jak możesz dołączyć do grona naszych uczniów i pasjonatów Japonii

Najpierw zarejestruj się przez Internet

Dzięki temu zarezerwujesz sobie miejsce w grupie do czasu podpisania umowy. Dane z formularza służą nam do stworzenia umowy oraz Twojego konta na platformie edukacyjnej. Zapiszesz się klikając w ikonkę „Zapisz się” przy konkretnej grupie w tabelce na dole.

Następnie podpisz umowę

Możesz to zrobić online, bez wychodzenia z domu! Najważniejszy zapis: możesz zrezygnować z zajęć w każdym momencie, okres wypowiedzenia umowy to 1 tydzień. Po wniesieniu opłaty masz gwarancję miejsca w grupie.

Na koniec pielęgnuj swoją pasję

…uczestnicząc w organizowanych przez nas Kahoot challengach, live’ach czy dołączając do naszej grupy na Facebooku!

Dokładne terminy grup wraz z możliwością zapisania się

na zajęcia znajdziesz na dole strony.

Co powinieneś wiedzieć przed zapisaniem się na kurs?

Umowa

Umowy podpisujemy wyłącznie online, nie potrzebujesz podpisu elektronicznego, wystarczy że klikniesz „podpisz” w mailu z umową, którą Ci wyślemy. Dwa najważniejsze zapisy w umowie dla Ciebie, to możliwość rezygnacji w każdym momencie kursu z zachowaniem tygodniowego okresu wypowiedzenia oraz wymóg złożenia rezygnacji na piśmie (może być mailem).

Płatności

Cena za każdy kurs jest podana w tabelce z grupami (poniżej). Generalnie kurs 2x w tygodniu po 90 minut to koszt 1600zł, a 1x w tygodniu po 135 min 1250zł.

Opłatę za kurs przyjmujemy wyłącznie przelewem. Można płacić z góry za cały rok, za semestr, semestr na pół lub w miesięcznych ratach → przy płatności miesięcznej doliczane jest 10% wartości kursu.

Dane do przelewu:

Warszawska Szkoła Języka Japońskiego
Krucza 41/43 lok.73, 00-525 Warszawa
Nr konta: 41114020040000340275048070
NIP: 5321765789 REGON:147108960

Ważne! Jeśli zrezygnujesz z kursu przed jego rozpoczęciem, zwracamy Ci całość wpłaconej kwoty. Jeśli zrezygnujesz z kursu po jego rozpoczęciu, zwracamy Ci całość kwoty za niewykorzystane zajęcia niezależnie od przyczyny rezygnacji. Umowa ma tygodniowy okres wypowiedzenia, co oznacza, że powinieneś zgłosić chęć zaprzestania chodzenia na kurs na tydzień, zanim faktycznie z niego zrezygnujesz. Dajemy sobie tydzień na przeprocesowanie Twojego zgłoszenia i zwrócenie Ci reszty pieniędzy.

 

Miejsce odbywania się kursów

Wszystkie kursy w roku szkolnym 2020/2021 będą się odbywały online. Dlaczego? Ponieważ wiemy, że musicie wiedzieć „jaka będzie sytuacja” i zaplanować sobie uczestnictwo w takim kursie, a nagła zmiana z online na stacjonarny i odwrotnie, wielu osobom zaburzyłaby grafik (bo dochodzą dojazdy). Poza tym dbamy o bezpieczeństwo Wasze i naszych lektorów – nasze sale są za małe, żeby zapewnić Wam bezpieczne uczestnictwo w zajęciach. Jeśli jesteś spoza Warszawy, śmiało zapisz się, gdy pandemia się skończy, kursy online zostaną na stałe w naszej ofercie, obok stacjonarnych.

Podręczniki

Podręczniki oraz karty do nauki kanji są wysyłane na tydzień przed rozpoczęciem kursu kurierem na koszt szkoły. Jeśli mieszkasz za granicą, koszt wysyłki, 100zł, doliczymy Ci do pierwszej raty za kurs. O nadaniu przesyłki zostaniesz powiadomiony SMSem. Czas dostarczenia przesyłki to następny dzień roboczy. Jeśli mimo to, z jakichś powodów, materiały nie zdążą do Ciebie dojść, nie martw się! Wyślij nam maila z wiadomością na adres kontakt@wsjj.pl, a lektor wyśle Ci przed lekcją potrzebne materiały w pdf’ie.

Prace domowe

Przesyłasz lektorowi skan lub zdjęcie swojej pracy domowej, a on później odsyła Ci sprawdzoną i poprawioną.

Jakość łącza internetowego

Wiemy, że może być z tym różnie, a nie ma nic bardziej irytującego, niż brak połączenia w trakcie zajęć. Żeby uchronić Cię przed zbędną frustracją, od roku szkolnego 2020/2021 dla uczniów A1.1 – A2.1 (pierwsze 3 lata nauki), planujemy przygotować wideo-lekcje z tłumaczeniem materiału przerabianego na zajęciach. Oczywiście możesz też z nich korzystać, gdy nie będziesz mógł się pojawić na zajęciach albo będziesz chciał po prostu powtórzyć jakiś materiał.

Formuła zajęć online

Do lekcji online nie musisz mieć słuchawek, ale jeśli masz, to spróbuj ich użyć, może jakość dźwięku będzie lepsza. Lekcje prowadzone są przez aplikację ZOOM. Nie musisz jej ściągać, jeśli uczestniczysz w zajęciach korzystając z komputera, ale jeśli chcesz korzystać ze smartfona, już tak. Największą zaletą ZOOMa, która odróżnia go od innych aplikacji, jest to, że umożliwia ćwiczenie języka w parach, w oddzielnych Breakout Roomach, do których zawsze można „zawołać” lektora w razie problemów czy wątpliwości. Zupełnie jak na „prawdziwych” zajęciach.

Podczas zajęć często korzystamy z dodatkowych aplikacji, zwłaszcza z quizów Kahoot’a. Staramy się urozmaicić naukę online, żeby było i przyjemnie, i pożytecznie.

Nieobecności

Jeśli dasz znać lektorowi o swojej nieobecności w rozsądnym czasie przed zajęciami, lektor nagra dla Ciebie zajęcia i udostępni Ci je. Będziesz miał 48 godzin, żeby obejrzeć nagranie.

Kontynuacja zajęć

Niezależnie od tego, czy jesteś z Warszawy, czy z innego miejsca Polski, będziesz miał możliwość kontynuacji zajęć na swoim poziomie, ponieważ po zakończeniu pandemii planujemy wprowadzić zajęcia online do naszej oferty na stałe.

 

KURSY 2020/2021

poziom A1.1 (od zera) I i II semestr nauki, Doki Doki 1 od lekcji 1
poziom A1.1 (początkujący) II i III semestr nauki, Doki Doki 1 od lekcji 4

Share

poziom A1.2 (początkujący) III semestr nauki, Doki Doki 2 od lekcji 7
poziom A1.2 (początkujący) III i IV semestr nauki, Doki Doki 2 od lekcji 7
poziom A1.2 (początkujący) IV i V semestr nauki, Doki Doki 2 od lekcji 11
poziom A2.1 (podstawowy) V semestr nauki, Doki Doki 3
poziom A2.1 (podstawowy) V i VI semestr nauki, Doki Doki 3
poziom A2.2 (średnio zaawansowany) VII i VIII semestr nauki, Waku Waku 1
poziom A2.2 (średnio zaawansowany) VIII i IX semestr nauki, Waku Waku 1 i 2
poziom B1.1 (średnio zaawansowany) IX i X semestr nauki, Waku Waku 2
poziom B1.1 (średnio zaawansowany) X i XI semestr nauki, Waku Waku 2 i 3
poziom B1.2 (średnio zaawansowany) XI i XII semestr nauki, Waku Waku 3
poziom B2.1 (zaawansowany) XIII i XIV semestr nauki, Pera Pera 1
poziom B2.2 (zaawansowany) XV i XVI semestr nauki, Pera Pera 2
poziom C1.2 (zaawansowany) XIX i XX semestr nauki
poziom C2.2 (zaawansowany) XX i XXI semestr nauki
grupy dziecięce