Weź udział w konkursie i zgarnij super nagrody!

W tym roku zachęcamy Was do wzięcia udziału w naszej zabawie na najciekawszą kartkę noworoczną. Do wygrania są 2 bony o wartości 200zł do sklepu yatta.pl.

Zaprojektuj z nami noworoczną kartkę nengajō

Kartki noworoczne, zwane po japońsku nengajō, wysyłane są tak, aby doszły do adresatów dokładnie 1 stycznia. Japońska poczta co roku dwoi się i troi, aby zdążyć na czas. W grudniu skrzynki pocztowe dzielone są nawet na specjalne komory oddzielające nengajō od zwykłych listów! W przeciwieństwie do popularnych w Polsce składanych kartek wysyłanych w kopertach, nengajō mają zazwyczaj format pocztówki, na której z jednej strony jest grafika i życzenia, a z drugiej sam adres. Najczęściej w cenie (kupionej) kartki zawarta jest już opłata pocztowa, więc nie trzeba naklejać dodatkowego znaczka!

Rok 2021 należy do Bawoła!

Nengajō są nieodłącznie związane ze zwierzęciem z horoskopu chińskiego, które patronuje w danym roku. Dzięki temu motyw na kartkach noworocznych nie powtarza się aż przez 12 lat ;). Opiekunem roku 2021 jest Bawół i to on będzie gościł na tegorocznych kartkach noworocznych.

Co mam zrobić?

To proste – zaprojektuj swoją unikalną kartkę noworoczną pamiętając o tym by nawiązywała w jakiś sposób do Roku Bawoła, a następnie wyślij nam ją na szkolnego maila do 17 stycznia. Przyjmujemy dwa rodzaje prac – rysunkowe i grafiki komputerowe.

Pełen regulamin konkursu znajdziecie na naszej stronie internetowej.

sprawdź regulamin

Z niecierpliwością czekamy na Wasze zgłoszenia:)