Zajęcia dodatkowe

W Warszawskiej Szkole Języka Japońskiego oprócz jednorazowych warsztatów prowadzimy regularne kursy z kultury Japonii. Poniżej znajdziesz tegoroczną ofertę. Informacje o bieżących warsztatach znajdziesz w na stronie głównej w Aktualnościach lub na naszej stronie Facebookowej. Zdjęcia z warsztatów, które już się odbyły, można znaleźć w Galerii.

KURS GRY NA SHAMISENIE

KURS SUMI-E (MALARSTWO TUSZEM)

KURS KALIGRAFII

KURS GRY NA BĘBNACH TAIKO

Kurs gry na shamisenie

Shamisen jest to japoński tradycyjny instrument strunowy, trochę podobny do banjo. Masato Yokoe, który przeprowadził się do Warszawy z Shizuoki, gra na jego większej „estradowej” wersji, która nazywa się tsugaru jamisen. Polecamy obejrzeć poglądowo ten filmik.
Jeśli podrygujecie w jego takt, zapraszamy na lekcje gry na shamisenie! Lekcje odbywają się u nas w szkole na Kruczej.

Cennik lekcji:

  • Jedna lekcja 45 min / 70 zł
  • Karnet miesięczny (4 razy / 260 zł, 8 razy / 480 zł)
  • Lekcje grupowe (Od dwóch osób, 1 os / 50 zł)
  • Wynajem shamisenu, jeśli nie masz własnego (Tydzień / 10 zł)

W celu rejestracji na zajęcia prosimy kontaktować się bezpośrednio z Masato przez jego Fanpage

Kurs sumi-e (malarstwo tuszem)

Kurs dla osób z artystyczną duszą, szukających trochę mniej konwencjonalnych środków wyrazu. Prowadzony przez Małgorzatę Olejniczak, mieszkającą na stałe w Szwajcarii malarkę sumi-e. Kurs jest dla osób początkujących, nie bój się, jeśli zawsze miałeś dwie lewe ręce, w malarstwie tuszem dużą rolę odgrywają sam tusz i woda, które są dość nieprzewidywalne.
Kurs odbywa się raz w miesiącu, w niedziele w godzinach 11:00-16:00. Obecnie trwający kurs zakończy się w czerwcu, nabór na nowy rozpocznie zaś na przełomie sierpnia/września.
Szczegółu dotyczące kursu i rejestracji znajdziesz TUTAJ.

Kurs kaligrafii

Kaligrafia pielęgnuje i wzmacnia tę rzadką w dzisiejszych czasach umiejętność wyłączenia gonitwy myśli i skupienia się na jednej rzeczy. Wiele osób twierdzi, że kaligrafowanie jest bardzo relaksujące. W naszej szkole kaligrafii uczy Ryotaro Sakamoto (8 dan), a cały kurs odbywa się pod patronatem i „nadzorem” Stowarzyszenia Ichijukai mistrza Ryuso Koshio.

Prace uczniów są regularnie wysyłane do Japonii i oceniane, możliwe jest zdobywanie zdobywanie stopni uczniowskich (kyu) oraz mistrzowskich (dan) przez jednostkę certyfikującą w Japonii. Wpływa to na uczniów bardzo motywująco i pomaga ustrukturyzować kurs oraz umiejętności poszczególnych uczestników.

Zajęcia odbywają się w sobotnie popołudnia (15:15-17:15), 2 razy w miesiącu. Do kursu można dołączyć w każdym momencie, jednorazowe zajęcia to koszt 60zł, cały kurs (15 dwugodzinnych spotkań) kosztuje 1000zł. W cenie zawarte są materiały potrzebne do kaligrafii, aczkolwiek polecamy zakup własnego pędzla do ćwiczeń w domu.

Kurs jest dostępny dla wszystkich, którzy potrafią trzymać pędzel w dłoni, niezależnie od wieku Jeśli wcześniej miałeś kontakt z kaligrafią, również możesz się zgłosić – niewielka liczba uczestników umożliwia indywidualne podejście do każdego ucznia.

Kurs gry na bębnach taiko

Czujesz rytm, a przy okazji lubisz się zmęczyć? Dołącz do naszego zespołu Amaterasu Taiko, którego, lider został doceniony w programie „Mam talent”! Jesteś dziewczyną i boisz się, że nie będziesz miała siły? Niepotrzebnie, połowa naszego zespołu to dziewczyny. Dodatkową atrakcją jest fakt, że zespół od czasu do czasu ma publiczne występy – dobra okazja do sprawdzenia umiejętności.

Zajęcia odbywają się w sobotnie popołudnia (17:45-19:15), 2 razy w miesiącu. Co jakiś czas wynajmujemy studio, gdzie ćwiczymy na „prawdziwych” bębnach. Do grupy można dołączyć w każdym momencie. Pojedyncze zajęcia to koszt 60zł. 15 zajęć, czyli roczny kurs kosztuje 750zł.
W celu rejestracji prosimy pisać bezpośrednio do lidera grupy, Ryotaro Sakamoto: japonia.polska@gmail.com