← Wróć do listy artykułów

Specjalne kursy powtórkowe dla uczniów na poziomie A1-A2

Specjalne kursy powtórkowe dla uczniów na poziomie A1-A2

Marugoto jest podręcznikiem opracowanym przez Japan Foundation, instytucję, która zaprosiła już dwie nasze lektorki na szkolenie z metodologii nauczania. Japan Foundation można by porównać do British Council albo Instytutu Goethego. Marugoto zostało stworzone w oparciu o CEFR (Europejski System Opisu Kształcenia Językowego: Learning, Teaching, Assessment), który jest podstawą edukacji językowej w Europie.

Podręczniki Marugoto zostały zaprojektowane z naciskiem na używanie języka japońskiego do komunikacji oraz na zrozumienie i poszanowanie innych kultur. Jego bardzo dużym atutem są też ogromne ilości słuchanek i ćwiczeń zwróconych na „input” ze słuchu. Na rok szkolny 2023/2024 zaplanowaliśmy dwie grupy powtórkowe z użyciem tych właśnie podręczników.

Bardziej niż dotarcie do jakiegoś poziomu, celem tych kursów jest zaopiekowanie się blokadą rozumienia ze słuchu i trudności w mówieniu w naturalnej komunikacji. Taki kurs sprawdzi się u Ciebie, jeśli:

  • Chciałbyś lepiej rozumieć język japoński ze słuchu
  • Masz blokady w mówieniu i chciałbyś się w końcu przełamać
  • Chciałbyś mieć bardzo jasno nakreślone cele językowe się języka tylko w kontekście komunikacji
  • Chciałbyś odetchnąć od testów i wyzywających prac domowych, a w zamian za to pozwolić, by poprzez input uczenie zadziało się „samo z siebie” (oczywiście każdy ma inną wrażliwość na słuch i pamięć słuchową, więc nie możemy obiecać, że to wystarczy 😉 )
  • Chciałbyś sprawdzić na sobie inną metodę nauki, nastawioną na rozumienie ze słuchu i naśladowanie klisz komunikacyjnych, opartych na standardach CEFR
  • Nie masz możliwości, aby dostarczyć sobie w życiu codziennym input’u ze słuchu i potrzebujesz do tego przestrzeni lekcyjnej
  • Chcesz podczas zajęć aktywnie pogłębiać swoją znajomość japońskiej kultury.

Marugoto A2.1

Termin: wt/czw 17:00-18:30 

Start: 17.10.2023

Koniec:11.01.2024

Długość: 1 semestr

Liczba spotkań: 24

Cena: 1520 zł 

Dla kogo: Dla tych osób, które ukończyły podręcznik Doki Doki 2 lub zaczęły Doki Doki 3

marugoto A2.1

Podręcznik do zakupienia we własnym zakresie (wymagany jest podręcznik Marugoto Katsudoo A2.1).

Świetnym uzupełnieniem tego kursu jest siostrzany podręcznik Marugoto Rikai A2.1, do którego zakupu również zachęcamy. Podręcznik Rikai doskonale się sprawdza do ćwiczeń pozalekcyjnych we własnym zakresie..

Marugoto A2.2

Termin: śr, 9:30-11:00

Start: 11.10.2023

Koniec: 05.06.2024

Długość: 2 semestry

Liczba spotkań: 30

Cena: 1900 zł 

Dla kogo: Dla osób, które ukończyły podręcznik Doki Doki 3 lub letni kurs powtórkowy Marugoto A2.1

Podręcznik do zakupienia we własnym zakresie (wymagany jest podręcznik Marugoto Katsudoo A2.2).

Świetnym uzupełnieniem tego kursu jest siostrzany podręcznik Marugoto Rikai A2.2, do którego zakupu również zachęcamy. Podręcznik Rikai doskonale się sprawdza do ćwiczeń pozalekcyjnych we własnym zakresie..

Serdecznie zachęcamy do zapisów :)

Skontaktuj się z nami

zapisy@wsjj.pl - zapisy/zapytania o kursy
kontakt@wsjj.pl - cała reszta :)
690 096 058 - centrala

dzwoń od poniedziałku do piątku w godz. 9-14

Honorujemy Kartę Warszawianki i Warszawiaka

Wyrażam zgodę na przetwarzanie przez Warszawską Szkołę Języka Japońskiego moich danych osobowych w postaci imienia i nazwiska, adresu poczty elektronicznej oraz numeru telefonu, w celu przesyłania mi informacji marketingowych dotyczących produktów i usług oferowanych przez Warszawską Szkołę Języka Japońskiego, za pomocą środków komunikacji elektronicznej oraz telefonicznie, stosownie do treści przepisu art. 10 ust. 1 i 2 ustawy o świadczeniu usług drogą elektroniczną. czytaj więcej