Dzień dobry! Fajnie, że jesteś

Chcielibyśmy opowiedzieć Ci naszą historię. Nietypową, bo tworzona przez nas szkoła japońskiego to nie tylko kursy dla każdego, ale też działalność kulturalna. Znajomość języka nie kończy się bowiem na gramatyce i nabyciu praktycznych umiejętności. Język może być dopiero początkiem przygody.

Tak zaczęła się nasza przygoda

Pewnie się zdziwisz, ale rozpoczęła się ona w pewnym sensie w… ZOO ;)

  • 2011

    Chociaż szkoła istnieje jeszcze tylko na papierze, organizujemy „Japonię w ZOO”, japoński Dzień Dziecka w warszawskim ogrodzie zoologicznym. Przychodzi kilka tysięcy osób.

    Nasz pierwszy kurs japońskiego w Warszawie. Początkowo dla 15 osób, ale grono szybko się powiększa. Wstępujemy też do Polskiego Stowarzyszenia Nauczycieli Języka Japońskiego.

  • 2013

    Ambasada Japonii zaprasza nas na Matsuri – Piknik z Kulturą Japońską. Współpraca polega na przebieraniu gości w yukaty (letnie kimona) i trwa ona do dzisiaj.

  • 2014

    Organizujemy pierwszy Ogólnopolski Konkurs Kaligrafii.

    Wprowadzamy platformę e-learningową, dzięki której uczniowie mają stały dostęp do tego, co było na zajęciach.

  • 2016

    Jesteśmy już po zmianie siedziby, a grono kursantów liczy już 150 osób. Ale to nie wszystko: Japan Foundation docenia naszą pracę i dofinansowuje szkolną bibliotekę.

  • 2017

    Nasz uczeń Dominik Grzelecki wygłasza w Japonii przemówienie na Międzynarodowym Konkursie Krasomówczym Języka Japońskiego Dla Licealistów. Pękamy z dumy.

  • 2018

    Organizujemy konferencję z okazji 100. rocznicy relacji polsko-japońskich. W Centrum Bankowo-Finansowym goszczą m.in. ambasador Japonii i publicystka Keiko Kawasoe.

    Nie znaleźliśmy podręczników, które spełniałyby nasze wymagania, dlatego napisaliśmy je sami! Przez 5 lat stworzyliśmy łącznie 9 książek dla początkujących, średniozaawansowanych i zaawansowanych.

  • 2019

    Nasza uczennica Aleksandra Oziemska wygrywa 39. Konkurs Krasomówczy Języka Japońskiego i w nagrodę wyjeżdża na dwa tygodnie do Japonii.

    Wydajemy dwujęzyczny „Magazyn Jubileuszowy” wz okazji 100-lecia relacji polsko-japońskich (ponad 100 stron). Organizujemy też grę Miejski Ninja: 30 drużyn biega po Śródmieściu szukając japońskich śladów w Warszawie.

  • 2020

    Pandemia... Na szczęście przeniesienie 350 uczniów z klas na lekcje online zajęło nam tylko 48 godz. Policzyliśmy, że od początku istnienia szkoły, w kursach wzięło udział już 2122 osób. I tak zostało.

    Przeszliśmy całkowicie na nauczanie zdalne. Nie zwalniamy tempa i co najważniejsze nie obniżamy poziomu. Rozwijamy i ulepszamy nasze materiały, by nauka była jeszcze przyjemniejsza.

  • 2021

    Pandemia trwa, więc nasi lektorzy integrują się na świeżym powietrzu - tego roku wybraliśmy się do wsi Dąbrówka na ognisko i przejażdżkę konną.

    Jest to jedna z niewielu okazji, żeby spotkać się twarzą w twarz, więc korzystamy z pięknej jesieni!

  • 2022

    Pandemia niby wciąż trwa, ale trochę odpuszcza. Robimy ankietę wśród uczniów i 80% z Was opowiada się z formułą 100% online, więc przebranżowiamy się na szkołę online :)

    O relacje z lektorami wciąż jednak dbamy stacjonarnie, co widać na zdjęciach - tego roku wybraliśmy się wiosną na kajaki nad rzekę Liwiec, a jesienią na pieszą wycieczkę z Otwocka do Konstancina Jeziornej.

  • 2023

    Po raz pierwszy od rozpoczęcia się pandemii powróciło Matsuri - Piknik z Kulturą Japonii, a wraz z nim sławne już stanowisko WSJJ, gdzie można było zrobić sobie selfie w yukacie.

    Nasza szkoła jak zwykle bardzo mocno się zaangażowała - Ryotaro-sensei wystąpił ze swoim zespołem Amaterasu Taiko na scenie i zorganizował pokaz swojego nauczyciela kaligrafii Ryuso Koshio.

  • 2024

    Po raz pierwszy od rozpoczęcia pandemii wracamy do naszej corocznej imprezy Shinnenkai! Nasi uczniowie jak zwykle nie zawiedli i stawili się licznie, żeby degustować japońskie potrawy i słodycze przygotowane przez lektorów. Imprezę uświetnił występ Amaterasu Taiko, a zwycięzcy konkursów mogli z niej wyjść z japońskimi fantami.

Zobacz, co z nami zyskujesz

  • Japoński online, gdziekolwiek jesteś

  • Kursy japońskiego od A1 do C2

  • Zajęcia grupowe lub indywidualne

  • Konwersacje z native speakerem

  • Autorskie materiały do nauki języka

  • Platforma e-learningowa

  • Warsztaty kulturowe

Poznaj nasz zespół

  • Monika Zachaj
    właścicielka WSJJ i metodyk

    Japońskiego uczyłam się od liceum. Nie sądziłam, że ta pasja tak zmieni moje życie. Dzięki niej byłam w Japonii już tyle razy, że przestałam liczyć, zdobyłam wspaniałych przyjaciół i przeżyłam chwile, które ukształtowały mnie jako człowieka. Dlatego cieszę się obserwując, jak Japonia zmienia życie moich uczniów.

    Jestem absolwentką japonistyki, posiadam też certyfikat metodyka PASE i Nihongo Noryoku Shiken N1. Należę również do Stowarzyszenia Drogi Herbaty Urasenke Sunshinkai i jestem członkiem Klubu Byłych Stypendystów Rządu Japońskiego. w wolnych chwilach układam ikebanę i gram na shamisenie.

  • Ryotaro Sakamoto
    właściciel WSJJ i lektor

    Podróże i studia zagraniczne pokazały mi, jak wiele radości daje przekazywanie innym wiedzy o kulturze Japonii. Ukończyłem studia licencjackie na kierunku pedagogika na Uniwersytecie Shizuoka i magisterskie w Collegium Civitas. Mówię po polsku, angielsku, rosyjsku i rzecz jasna po japońsku. w Japonii przez 5 lat uczyłem swojego ojczystego języka dzieci obcokrajowców. Od 2012 r. jestem sekretarzem Polskiego Stowarzyszenia Nauczycieli Języka Japońskiego. Mogę pochwalić się 2 danem w judo, 8 danem w kaligrafii i licencją nauczyciela gry na kokarinie (japońskim flecie).

  • Miho Takahashi
    lektorka

    Pochodzę z małej, liczącej 300 mieszkańców wyspy leżącej w zatoce Matsushima. Być może to sprawiło, że od zawsze byłam ciekawa świata. Teraz chcę, aby moi uczniowie również poczuli, że nauka japońskiego to doświadczenie, które wzbogaci ich jako ludzi.

    Jestem absolwentką Uniwersytetu Shirayuri w Sendai, gdzie kształciłam się na kierunku pedagogika ze specjalizacją nauczanie japońskiego jako języka obcego. Przez trzy lata uczyłam swojego ojczystego języka w Chinach na Shanxi University Business College.

  • Marta Klimiuk-Nikkarinen
    lektorka

    Kiedy zaczęłam uczyć się japońskiego, odnalazłam jakąś ukrytą część siebie. Poznawanie kultury Japonii to przygoda, która ma szansę odmienić też Twoje życie.

    Jestem absolwentką poznańskiej japonistyki i stypendystką japońskiego Ministerstwa Edukacji, dzięki któremu przez rok studiowałam na Uniwersytecie Edukacji w Kioto. W Japonii ukończyłam również szkolenie dla nauczycieli języka japońskiego z ramienia Japan Foundation. Posiadam certyfikat JLPT N1.

    Oprócz nauczania, wykonuję też prace translatorskie. Przetłumaczyłam m.in. wydaną przez WSJJ książkę „Polska i Japonia - Historia przyjaźni” autorstwa Keiko Kawasoe. Jestem też odpowiedzialna za szkolnego Instagrama i kontakt z uczniami. W wolnym czasie zaczytuję się w japońskiej literaturze, uwielbiam również ikebanę i japońską kuchnię.

  • Agata Krukowska
    lektorka

    Do tej pory pamiętam, jak rozpoczęcie nauki japońskiego wyrwało mnie z szarej rutyny. Moje życie z dnia na dzień obrało zupełnie nowy kierunek. z upływem lat moje zainteresowanie japońską kulturą pogłębiało się, aż w końcu zdecydowałam się związać z nią swoją przyszłość. Teraz sama chcę sprawić, aby ten język zainspirował innych i odmienił czyjąś codzienność. Jestem studentką japonistyki na Uniwersytecie Warszawskim. Uwielbiam fonetykę języka japońskiego i znaki kanji. Prowadzę też naszego bloga i wspieram szkolny chór Hanamizuki.

  • Wiktoria Piontek

    lektorka

    Decyzja rozpoczęcia japonistyki była impulsywna, mimo że już od czasów gimnazjalnych interesowałam się Japonią i językiem tego kraju. Być może intuicja popchnęła mnie w tym kierunku i jestem jej za to ogromnie wdzięczna. Spędziłam 9 miesięcy na Uniwersytecie Kyoto Sangyo. Posiadam certyfikat JLPT N1, ukończyłam również kurs dla tłumaczy japońskiego Sakura. Prywatnie jestem ogromną fanką górskich wycieczek (szczególnie w Japonii!), zwiedzania świątyń oraz samodzielnych zmagań z kuchnią, nie tylko japońską. Język jest najlepszym sposobem jednoczenia ludzi, ale także świetną zabawą i ćwiczeniem dla naszego umysłu. Podejmijmy się tego wyzwania wspólnie :)

  • Hiroko Fujii
    lektorka

    Najciekawsze w pracy lektora jest to, że tak wiele można nauczyć się od uczniów. Dzięki temu, że pochodzimy z innych kręgów kulturowych, dostrzegamy nie tylko różnice między naszymi krajami, ale też jesteśmy w stanie spojrzeć świeżym okiem na własny.

    Ukończyłam literaturę angielską na Uniwersytecie Senshu, mam też za sobą 420-godzinny kurs nauczania języka japońskiego jako obcego w KEC Nihongo Gakuin. Przez 6 lat pracowałam w Osace jako nauczycielka języka angielskiego i japońskiego.

  • Alicja Suska
    lektorka

    Kraj Kwitnącej Wiśni pojawił się w moim życiu ponad 10 lat temu, kiedy zaczęłam studiować japonistykę. Od tamtej pory kultura tego kraju towarzyszy mi właściwie codziennie.

    Najciekawszą częścią tej przygody są oczywiście pobyty w Japonii, bo to kraj zachwycający swoją unikalnością. Obok futurystycznych metropolii niczym z filmów science-fiction, Japonia obfituje w wiele naturalnych obszarów, magicznych gór, jezior, wodospadów lub ukrytych małych świątyń. Lubię wspominać też wyprawy w wiejskie rejony, gdzie nie dojeżdżają nawet pociągi, a mieszkańcy z otwartością witają przybyszów. Mam nadzieję, że już niedługo też będziecie mieli okazję to zobaczyć! Nauka języka japońskiego i kontakt z kulturą tego kraju to świetne przygotowanie do tak pięknej podróży.

Wybierz kurs japońskiego i zacznij przygodę

Poznaj ofertę

Skontaktuj się z nami

zapisy@wsjj.pl - zapisy/zapytania o kursy
kontakt@wsjj.pl - cała reszta :)

534 034 437 (pon-pt, w godz. 9-14)