Twoja szkoła japońskiego online — wszędzie tam, gdzie Ty

Nasza historia zaczęła się w Warszawie, ale dzięki działalności online, jesteśmy wszędzie tam, gdzie Ty! Poznaj z nami nie tylko język, ale również kulturę Kraju Kwitnącej Wiśni!

3000+
absolwentów
450+
uczniów aktualnie
na kursach
11
osób – maksymalna wielkość grupy
2
właścicieli –
Polka i Japończyk
297,-
wartość materiałów
w prezencie

Odkryj język japoński

Wybierz wymarzony kurs japońskiego online

Godzilla + drzewko bonsai
background Czerwona Godzilla i drzewko bonsai

Konnichiwa, czyli dzień dobry

Pamiętam to jak dziś: naukę japońskiego rozpoczęłam w drugiej klasie liceum. Gdyby wtedy ktoś powiedział, że będę właścicielką szkoły japońskiego w Warszawie, nie uwierzyłabym. A jednak! Historia WSJJ sięga już 2011 r. Obecnie jest to miejsce, w którym nauczysz się nie tylko języka na poziomach od A1 do C2, ale też poznasz dogłębnie kulturę tego kraju…

Monika Zachaj

właścicielka WSJJ i metodyk

… Takie podejście do nauki przyciągnęło do nas już około 1400 kursantów. Niektórzy z nich zostali później laureatami cenionych konkursów. Kursy japońskiego to jednak nie wszystko, co nas pochłania. Nasza szkoła to działalność wydawnicza, członkostwo w Stowarzyszeniu Nauczycieli Języka Japońskiego i wiele innych inicjatyw.

Ryotaro Sakamoto

właściciel WSJJ i lektor

Poznaj naszą szkołę

Zacznij kurs i odbierz
zestaw powitalny GRATIS!

Realna wartość na start:
297 zł — dla Ciebie gratis

Dołącz do kursu i rozpocznij naukę z kompletem profesjonalnych materiałów, bez żadnych ukrytych kosztów. Po dołączeniu otrzymasz:

Autorski podręcznik Doki Doki 1

wartość 199 zł

Karty do nauki znaków

wartość 60 zł

Zeszyt ćwiczeń

wartość 38 zł

Darmowa dostawa materiałów na terenie całej Polski

Twój pakiet zostanie wysłany kurierem bezpłatnie prosto pod Twoje drzwi.

Zero dodatkowych kosztów

Podręcznik, ćwiczenia i inne konieczne materiały otrzymujesz w cenie kursu.

Nasza duma i chluba –autorskie podręczniki

Nie znaleźliśmy polskojęzycznych podręczników do nauki japońskiego, więc je stworzyliśmy!

Unikalne podręczniki bez dodatkowych kosztów

– w formie cyfrowej i papierowej z dostawą - w cenie kursu.
– obudowane dodatkowanymi materiałami
(ebooki, nagrania, mapy myśli)
– kolorowe i atrakcyjne (tak, z mangą!)

Materiały stworzone z myślą o Tobie

– uwzględniające ciekawostki i różnice kulturowe
– pokazujące podobieństwa gramatyczne do polskiego
– sekcja gramatyczna napisana zrozumiałym, prostym językiem

Zobacz więcej

Chcesz zacząć w swoim tempie i dowolnym czasie? Sprawdź wideokursy

Kontakt z najlepszymi lektorami

Nagrania z native speakerem, webinary na żywo z lektorem, angażujące ćwiczenia… - poprzez wideokursy, nauka języka japońskiego na poziomie początkującym jest równie efektywna, jak ta w siedzibie szkoły.

Spokojna nauka krok po kroku

Wideokursy liczą po kilkanaście modułów, ale nie będziesz mieć trudności z przyswojeniem takiej dawki wiedzy. Uczysz się w swoim tempie, a kolejne lekcje są udostępniane w miarę postępów. Oczywiście w razie pytań jesteśmy do Twojej dyspozycji w grupie motywacyjnej na Facebooku.

Zobacz więcej

Blog

Zaskakujące ciekawostki o kulturze Japonii i równie ciekawe aktualności z życia szkoły.

Zobacz więcej wpisów

Co mówią o nas kursanci

  • Wojciech z grupy Kintaro
    WSJJ znalazłem w momencie, kiedy szkoła zaczęła reklamować kursy online w czasie pandemii. Zostałem i mija właśnie piąty rok nauki. Zajęcia są bardzo dobrze zbalansowane, grupy nie są za duże a wiedza przyswajana podczas lekcji jest faktycznie sprawdzana i wymagana, co pomaga ją utrwalić. W rok po rozpoczęciu nauki zdałem N4, w kolejnym N3, a w tym roku N2. Udało mi się wyjechać kilka razy do Japonii, po której podróżuję sam i nigdy nie użyłem podczas pobytu języka angielskiego. Co istotne: japońskiego zacząłem się uczyć po 30stce – każdemu, kto myśli, że jest na naukę języka za późno, odpowiadam, że jest w błędzie!
    Leila z grupy Susanoo
    Autorski podręcznik wygląda jak artbook – piękne grafiki, świetne tematy, a do tego na zajęciach jest masa rozmów. Świetne są też letnie kursy powtórkowe. Nauka serio wciąga!
  • Aleksandra z grupy Kaze
    Długo wahałam się nad zapisem do kursu na WSJJ, tym bardziej, że nie przepadam za zajęciami grupowymi. Ale naprawdę pozytywnie się zaskoczyłam – inni kursanci naprawdę mają bardzo podobny poziom do mnie, jesteśmy też zbliżeni do siebie wiekowo. Zajęcia są bardzo przyjemne i nie stresują. Kurs zmotywował mnie do jeszcze bardziej aktywnej nauki języka, do rozmowy z Japończykami na aplikacji Tandem, a także do powtórnej podróży do Japonii. Czasami jest ciężko, ale daję radę pogodzić intensywny kurs z pracą na 1,5 etatu. Miho jest bardzo sympatyczną lektorką!
    Andrzej z grupy Kitsune
    Osobiście uważam że kurs skierowany jest do osób które realnie chcą się nauczyć języka japońskiego. Książki są dobrze napisane przez co nauka staje się dużo przyjemniejsza oraz wiedza łatwiejsza do przyswojenia.
  • Kamil z grupy Kitsune
    Bardzo długo wahałem się przed rozpoczęciem nauki w szkole, ale nie żałuję w końcu momentu, gdy się na to ostatecznie zdecydowałem. Po każdych zajęciach czuję, że nauczyłem się czegoś nowego i coraz bardziej zaczynam rozumieć – póki co – proste zdania i teksty. Lekcje są prowadzone w spokojnym tempie, tak, aby wszyscy czuli się komfortowo z progresem nauki. Wszystkim, którzy tak jak wcześniej ja nie są pewni czy rozpocząć naukę, zdecydowanie potwierdzam, że warto!
    Naza:
    WSJJ to przyjazna atmosfera i profesjonalne zajęcia, które są nastawione na praktyczne umiejętności (dużo mówimy i słuchamy). To jednak nie tylko nauka języka, ale też przekazanie informacji o kulturze i życiu w Japonii.
  • Martyna z grupy Tatami
    Dzięki kursowi udało mi się spełnić marzenie i pojechać do Japonii – już po roku nauki potrafiłam rozmawiać na podstawowym poziomie, co dawało mi ogromną satysfakcję. Zaskoczyło mnie, jak szybko – dzięki lekcjom i nauczycielom – zaczęłam rozumieć podstawowe zwroty i mogłam używać ich w praktyce. Największą radość sprawiało mi też to, że potrafiłam samodzielnie przeczytać niektóre znaki – to naprawdę niesamowite uczucie i powód do dumy.
    Piotr z grupy Risu
    Najbardziej podoba mi się to, że zajęcia są prowadzone online, a raczej to jak świetnie przygotowane są lekcje do nauczania na odległość. Godnym uwagi jest ilość materiałów zarówno papierowych jak i elektronicznych (w cenie kursu). Pomijam że wszystkie materiały mają piękną oprawę graficzną.
  • Patrycja z grupy Makoto
    Najbardziej podoba mi się to, że szkoła sama opracowała podręczniki. Do tego są fajne dodatki, jak fiszki czy zeszyt do ćwiczenia kanji. Cała oprawa wizualna też jest świetnie przygotowana, a platforma Langlion jest bardzo wygodna i bez problemu loguję się tam na zajęcia albo testy. Widać, że szkole zależy, żeby zajęcia były urozmaicone i żeby cały czas wprowadzać nowe pomysły, które pomagają i motywują do nauki.
    Jarek z grupy Furoshiki
    Kurs w WSJJ sprawił, że nauka japońskiego stała się dla mnie prawdziwą przyjemnością. Zajęcia to świetne połączenie rozmów, quizów i dopracowanych materiałów, dzięki którym język wchodzi do głowy niemal sam. Już po pierwszym semestrze mogłem swobodnie czytać podstawowe teksty po japońsku i rozumieć coraz więcej ze słuchu.
  • Mateusz z grupy Izanami
    W kursie najbardziej podoba mi się podejście do uczniów. Mimo że są to zajęcia grupowe, nie czuję się pominięty. Nauczyciele to cudowni ludzie – mili i akceptujący nawet tych najbardziej wymagających uczniów. Zawsze starają się odpowiadać na pytania, które nas nurtują, zarówno w trakcie zajęć, jak i poza zakresem planu nauki.
    Klara z grupy Seigi
    Uczyłam się z Duolingo przez prawie 2 lata, ale czułam że brakuje mi kontaktu z językiem. Zdecydowałam się na kurs i spełnił on moje oczekiwania. Dopiero teraz czuję się uczę się języka a nie tylko przeklikuję obrazki w aplikacji. Podoba mi się kontakt z językiem, kącik kulturowy i różnorodne materiały. Polecam każdemu niezdecydowanemu.

Skontaktuj się z nami

534 034 437 (pon-pt, w godz. 9:00-16:00)