← Wróć do listy artykułów

Nengajō 2024: Konkurs na najpiękniejszą kartkę noworoczną

Nengajō 2024: Konkurs na najpiękniejszą kartkę noworoczną

To już taka nasza mała tradycja, że co roku organizujemy konkurs na najpiękniejszą kartkę noworoczną nengajō. Dołącz do zabawy i wygraj voucher o wartości 200zł na japońskie gadżety!

Kartki noworoczne, zwane po japońsku nengajō, wysyłane są tak, aby doszły do adresatów dokładnie 1 stycznia. Japońska poczta co roku dwoi się i troi, aby zdążyć i rozesłać je wszystkie na czas. W grudniu skrzynki pocztowe dzielone są nawet na specjalne komory oddzielające nengajō od zwykłych listów! W przeciwieństwie do popularnych w Polsce składanych kartek wysyłanych w kopertach, nengajō mają zazwyczaj format pocztówki, na której z jednej strony jest grafika i życzenia, a z drugiej sam adres. Najczęściej w cenie (kupionej) kartki zawarta jest już opłata pocztowa, więc nie trzeba naklejać dodatkowego znaczka!

Rok 2024 należy do Smoka!

Nengajō są nieodłącznie związane ze zwierzęciem z horoskopu chińskiego, które patronuje w danym roku. Dzięki temu motyw na kartkach noworocznych nie powtarza się aż przez 12 lat! Opiekunem roku 2024 jest 🐉Smok🐉 i to on będzie gościł na tegorocznych nengajō.

 

Weź udział w konkursie i zgarnij super nagrody!

W naszym tradycyjnym (bo to już 4 rok!) konkursie, do wygrania są 2 bony internetowe o wartości 200zł do sklepu yatta.pl. Jeden za zajęcie pierwszego miejsca za kartkę wykonaną techniką komputerową i jeden za pierwsze miejsce w kategorii kartka wykonana techniką rysunku. Bon możesz wykorzystać, na co tylko chcesz.

Co mam zrobić?

Zadanie polega na zaprojektowaniu swojej unikalnej kartki noworocznej, pamiętając o tym, by nawiązywała w jakiś sposób do roku Smoka. Gotową kartkę wyślij  drogą mailową na adres kontakt@wsjj.pl, najpóźniej do 7 stycznia. Przyjmujemy dwa rodzaje prac – rysunkowe i grafiki komputerowe. Pamiętaj, aby w temacie wiadomości zawrzeć swoje imię, nazwisko oraz rodzaj pracy (rysunek czy grafika komputerowa).

Jesteś niepełnoletni? Prześlij nam w mailu wraz z pracą pozwolenie udziału w konkursie podpisane przez prawnego opiekuna.

Pamiętaj również, że zgłoszona kartka nie może brać udziału w innym konkursie.

 

Pełen regulamin konkursu znajdziecie tutaj.

Z niecierpliwością czekamy na Wasze zgłoszenia! :)

PS. Wyniki opublikujemy na naszym szkolnym Facebooku najpóźniej 30 stycznia!

Skontaktuj się z nami

zapisy@wsjj.pl - zapisy/zapytania o kursy
kontakt@wsjj.pl - cała reszta :)
690 096 058 - centrala

dzwoń od poniedziałku do piątku w godz. 9-14

Honorujemy Kartę Warszawianki i Warszawiaka

Wyrażam zgodę na przetwarzanie przez Warszawską Szkołę Języka Japońskiego moich danych osobowych w postaci imienia i nazwiska, adresu poczty elektronicznej oraz numeru telefonu, w celu przesyłania mi informacji marketingowych dotyczących produktów i usług oferowanych przez Warszawską Szkołę Języka Japońskiego, za pomocą środków komunikacji elektronicznej oraz telefonicznie, stosownie do treści przepisu art. 10 ust. 1 i 2 ustawy o świadczeniu usług drogą elektroniczną. czytaj więcej