← Wróć do listy artykułów

Jestem w Japonii. Gdzie szukać nowych znajomości?

Jestem w Japonii. Gdzie szukać nowych znajomości?

Czy zdarzyło Wam się kiedykolwiek gdzieś przeprowadzić? Do innego miasta, województwa, kraju? Jeżeli tak, to pewnie znacie to uczucie, kiedy trzeba zacząć budować swoje życie towarzyskie od podstaw, bo wszyscy Wasi przyjaciele zostali w Waszym poprzednim miejscu zamieszkania. Ja miałam to szczęście, że na mój roczny wyjazd do Tokio wyruszyłam z koleżanką ze studiów. Miałam też na miejscu kilka innych osób, do których mogłam się zwrócić – nie byłam więc całkiem sama. Nie zmieniło to jednak faktu, że chciałam nawiązać jakieś nowe przyjaźnie. W moim przypadku było to o tyle proste, że, jako studentka, miałam mnóstwo okazji do nawiązanie znajomości, poprzez samo chodzenie na zajęcia, czy dołączenie do studenckich klubów. Ale co powinny zrobić osoby, którym „nie podpasowali” nowi znajomi z ich nowej uczelni czy pracy w Tokio albo osoby, które po prostu chcą mieć jeszcze więcej znajomych lub osoby, które przyjechały tam jedynie w celach turystycznych, ale chcą kogoś poznać? Gdzie szukać okazji do poznawania nowych osób? Oto kilka moich propozycji!

Wiadomo, że jak w każdym dużym mieście, skarbnicą nowych znajomości są kluby taneczne. Tam zawsze ktoś zagada, z kimś się chwile pośmieje – osoby, które lubią takie imprezowe klimaty powinny zdecydowanie spróbować wypadu również do tokijskich klubów. Szczególnie, jeżeli odbywają się w nich jakieś międzynarodowe imprezy – wtedy jest o wiele większa szansa na trafienie na Japończyków zainteresowanych znajomością z obcokrajowcami. Ja, przyznam szczerze, fanką klubów kompletnie nie jestem – należę raczej do kawiarniowego typu osoby. Jeżeli pod tym względem możecie sobie ze mną przybić piątkę, to polecam zapoznanie się z kawiarnianymi spotkaniami w formie language exchange. Nie dość, że można poznać nowych ludzi, to jeszcze jest to świetna okazja do szlifowania zdolności językowych! Tego rodzaju eventy odbywają się także w pubach, parkach i wielu innych miejscach – każdy może znaleźć coś dla siebie. Jak szukać takich wydarzeń? Osobiście polecam stronę Meetup, na której można znaleźć mnóstwo grup, organizujących różne ciekawe eventy. Sporo z nich ogłasza się także na Facebooku. Spróbujcie wyszukać frazy w stylu „Tokyo – friends”, a na pewno coś Wam wyskoczy ;).

Innym dobrym sposobem na szukanie nowych znajomych, jest dołączenie do różnych kół zainteresowań lub udział w warsztatach. W Tokio jest ich naprawdę sporo – udział w części z nich bywa oczywiście płatny, ale zdarza się, że można spróbować jakichś warsztatów za darmo i dopiero później zdecydować, czy chce się dołączyć na stałe – ja na tej zasadzie spróbowałam kursu gotowania ;).  Oprócz tego sporo tu oczywiście różnych klubów sportowych, czy wydarzeń kulturowych, na których atmosfera sprzyja zapoznawaniu nowych ludzi!

Jeszcze inną ciekawą opcją, z której, co prawda sama jeszcze nie skorzystałam (ale wszystko przede mną ;)), jest skorzystanie z usług przewodników-wolontariuszy. Na takich stronach, jak Showaround, gdzie ogłaszają się najróżniejsze osoby, gotowe oprowadzać turystów, znajdziemy mnóstwo osób, które chcą to robić zupełnie za darmo! Można tu zaryzykować stwierdzenie, że takim osobom, zależy nie na dorobieniu sobie paru groszy, ale właśnie na poznaniu nowych ludzi! Czy nie fajnie byłoby poznać kogoś, z kim można cieszyć się zwiedzaniem i wycieczkami? Należy jednak pamiętać, że, jak to wszędzie, – na różnych stronach internetowych znajdziemy osoby różne i różniejsze, dlatego należy zachować odpowiedni poziom ostrożności. Warto przede wszystkim przejrzeć opinie na temat danego przewodnika, zanim zdecydujemy się wybrać go na naszego towarzysza podróży ;).

Na dziś to tyle moich rad. Jeśli sami macie jakieś wskazówki, jak sprawnie powiększyć swoje grono znajomych w Tokio, czy też w jakimkolwiek innym miejscu w Japonii, koniecznie podzielcie się nimi w komentarzach!

Skontaktuj się z nami

zapisy@wsjj.pl - zapisy/zapytania o kursy
kontakt@wsjj.pl - cała reszta :)
690 096 058 - centrala

dzwoń od poniedziałku do piątku w godz. 9-14

Wyrażam zgodę na przetwarzanie przez Warszawską Szkołę Języka Japońskiego moich danych osobowych w postaci imienia i nazwiska, adresu poczty elektronicznej oraz numeru telefonu, w celu przesyłania mi informacji marketingowych dotyczących produktów i usług oferowanych przez Warszawską Szkołę Języka Japońskiego, za pomocą środków komunikacji elektronicznej oraz telefonicznie, stosownie do treści przepisu art. 10 ust. 1 i 2 ustawy o świadczeniu usług drogą elektroniczną. czytaj więcej