← Wróć do listy artykułów

Kawiarnie tematyczne w Tokio

Kawiarnie tematyczne w Tokio

Do jednych z najczęściej odwiedzanych przez turystów miejsc w Tokio z pewnością zaliczyć można  meido cafe, czy butler cafe – pracownicy poprzebierani za pokojówki czy lokali, traktujących swoich klientów, jak prawdziwe damy i gentlemenów, cieszą się olbrzymią popularnością wśród przyjezdnych z zagranicy. Dla tych z Was, którzy również lubią tego rodzaju tematyczne kawiarnie i restauracje, ale którym nieco już przejadły się dwa wyżej wymienione rodzaje, mam kilka innych propozycji lokali, które również mogłyby Wam się spodobać!

Chyba najpopularniejszą tematyczną kawiarnią w Tokio, a więc i taką, której nie mogłoby zabraknąć na tej liście, jest Kawaii Monster Cafe. Zlokalizowana jest w Harajuku, czyli w swego rodzaju japońskiej stolicy ekscentryczności. Wydaje mi się, że większość zdjęć, przedstawiających „tą szaloną i dziwną” Japonię, została zrobiona właśnie tam.

Kawaii Monster Cafe, to taka kulminacja całej tej dziwności i ekscentryczności. Jeżeli kiedykolwiek słyszeliście o, niezwykle popularnym w Harajuku, stylu Decora, charakteryzującym się wykorzystaniem wielu „cukierkowych” czy „tęczowych” kolorów i równie dużej liczby równie kolorowych dodatków, to spróbujcie sobie teraz wyobrazić kawiarnię, zaprojektowaną w podobnym klimacie.

Wnętrze Kawaii Monster Cafe, to naprawdę miks słodyczy i potworności – wygląda ona jak urywek snu o przepysznych łakociach, który stopniowo zaczyna zamieniać się w koszmar, albo przynajmniej w coś przypominającego jakieś dziwne halucynacje. Jak można by się spodziewać, ceny są tutaj stosunkowo wyższe niż w zwyczajnych kawiarniach, ale myślę, że każdemu fanowi tej bardziej „szalonej” części Japonii,  powinno się tu spodobać ;).

A skoro już o szaleństwie mowa – dla fanów tytułu, z którego pochodzi słynna kwestia „We’re all mad here”, też się w Tokio coś znajdzie! A dokładniej w Kabukicho – tam to właśnie jeden z lokali został przemieniony w pomieszczenie rodem z Alicji w Krainie Czarów Alice’s Fantasy Restaurant zdecydowanie powinien odwiedzić każdy, kto czytał lub oglądał Alicję, a także każdy, kto lubi styl vintage ;). Wystrój tam jest naprawdę  niesamowity – magiczny i mroczny zarazem – idealne miejsce na herbatkę z przyjaciółmi, czy (nie)urodzinowe przyjęcie :).

Ostatnim rodzajem kawiarni, które chciałabym Wam w tym wpisie polecić, są kawiarnie ninja! Jest ich w Tokio kilka – jedną z nich jest Ninja Akasaka.  Ciężko ją dostrzec z zewnątrz i ciężko odnaleźć się wewnątrz – po wejściu do środka ukazuje nam się bowiem replika wioski ninja z epoki Edo, przypominająca jeden, wielki labirynt.

Gdy uda nam się go pokonać, docieramy do swojej własnej, prywatnej sali, w której obsługiwać nas będą, specjalnie wyszkoleni, ninja ;). Oprócz ninja-kelnerów, rozrywkę będą nam dostarczać również ninja-wojownicy, demonstrujący różne ninja-tricki. Z racji tego, jak bardzo atrakcyjne jest to doświadczenie, ceny nie są niestety aż tak atrakcyjne. Wydaje mi się jednak, że wizyta w tego typu kawiarni byłaby na pewno niezapomnianym wydarzeniem, dla każdego, kto marzy o podążaniu Drogą Ninja ;).

Jeżeli znacie jeszcze jakieś japońskie tematyczne kawiarnie i restauracje godne polecenia, to koniecznie dajcie znać w komentarzach!

Skontaktuj się z nami

zapisy@wsjj.pl - zapisy/zapytania o kursy
kontakt@wsjj.pl - cała reszta :)
690 096 058 - centrala

dzwoń od poniedziałku do piątku w godz. 9-14

Honorujemy Kartę Warszawianki i Warszawiaka

Wyrażam zgodę na przetwarzanie przez Warszawską Szkołę Języka Japońskiego moich danych osobowych w postaci imienia i nazwiska, adresu poczty elektronicznej oraz numeru telefonu, w celu przesyłania mi informacji marketingowych dotyczących produktów i usług oferowanych przez Warszawską Szkołę Języka Japońskiego, za pomocą środków komunikacji elektronicznej oraz telefonicznie, stosownie do treści przepisu art. 10 ust. 1 i 2 ustawy o świadczeniu usług drogą elektroniczną. czytaj więcej