← Wróć do listy artykułów

Niezwykłe tokijskie kawiarnie, które przeniosą Was w inny świat

Niezwykłe tokijskie kawiarnie, które przeniosą Was w inny świat

Chociaż obecna sytuacja pandemiczna absolutnie nie sprzyja jakimkolwiek podróżom nic nie stoi na przeszkodzie, żeby pozostanawiać się, gdzie byśmy chcieli pojechać po pandemii! Z racji tego, że mamy już grudzień i powoli wchodzimy w zimowe nastroje, postanowiłam poświęcić dzisiejszy wpis kilku ciekawym zimowym miejscówkom w Japonii! Mianowicie – chciałabym Wam przedstawić kilka interesujących restauracji i kawiarni tematycznych!

Słysząc hasło “restauracje i kawiarnie tematyczne w Japonii”, jednym z pierwszych skojarzeń, jakie mogą nam się pojawić są japońskie kawiarnie z obsługą poprzebieraną za pokojówki i lokajów. Z racji tego, że maid-cafe i butler-cafe są na tyle popularne, że ciężko by było nawet wybrać jakąś konkretną kawiarnie z tego typu do polecenia, zdecydowałam się skupić na nieco innych miejscach!

Pierwszą z restauracji, o których chciałabym Wam co nieco powiedzieć jest Alice in Fantasy Book w Tokio. Jak można domyślić się z samej nazwy – jest to restauracja oparta na motywach z Alicji w Krainie Czarów. Zarówno wystrój, menu jak i stroje obsługi stwarzają tam aurę magii i tajemnicy. Warto przy tym zaznaczyć, że restauracja utrzymywana jest w stylu oryginalnej Alicji – panuje więc tam nieco mroczniejszy klimat niż w bajkowej adaptacji Disneya. Jeżeli więc marzy Wam się herbatka w stylu Szalonego Kapelusznika, zdecydowanie powinniście zajrzeć do Alice in Wonderland Cafe.

Fanom jeszcze mroczniejszych klimatów chciałabym, natomiast, zarekomendować Vampire Cafe, która również mieści się w Tokio. Spotkacie tam mnóstwo gotyckich dekoracji i wampirzych kelnerów bardzo (naprawdę bardzo) wczuwających się w swoją rolę. Muszę Was jednak uprzedzić – serwowane tam potrawy mają wyglądać przerażająco, więc nie dla wszystkich mogą one wydawać się apetyczne. Wielbiciele wampirów, horrorów czy Halloween na pewno się jednak tam odnajdą! 😉

Ostatnim miejscem, które chciałabym Wam dziś zaprezentować, jest kawiarnia, która może nie jest stricte kawiarnią tematyczną, ale jest idealną lokalizacją na spędzenie chłodnego, zimowego wieczoru. Chodzi tu o kawiarnię Cafe Stay Happy.

Kawiarnia ta może się poszczycić nie tylko bardzo przyjemną nazwą, ale również bardzo, ale to bardzo przytulnym wnętrzem. Właściciele wzięli sobie do serca hasło “ciepła, domowa atmosfera” tak mocno, że postanowili w miejsce kilku zwykłych stolików wstawić… kotatsu! Dla tych, którzy nie mieli jeszcze szczęścia spotkać się z tym wspaniałym wynalazkiem – kotatsu to stolik z elektrycznym podgrzewaczem pod spodem i połączoną z nim kołdrą. Jeżeli, więc szukacie jakiegoś ciepłego kąta, żeby się ogrzać po długim, zimowym spacerze, to będzie to perfekcyjne miejsce dla Was.

A Wy macie jakiś swój ulubiony lokal w Japonii, który chcielibyście polecić innym? Jeżeli tak, to koniecznie podzielcie się nim w komentarzach!

Skontaktuj się z nami

00-525 Warszawa
zapisy@wsjj.pl - zapisy/zapytania o kursy
kontakt@wsjj.pl - cała reszta :)
690 096 058 - centrala

dzwoń od poniedziałku do piątku w godz. 9-14

Wyrażam zgodę na przetwarzanie przez Warszawską Szkołę Języka Japońskiego moich danych osobowych w postaci imienia i nazwiska, adresu poczty elektronicznej oraz numeru telefonu, w celu przesyłania mi informacji marketingowych dotyczących produktów i usług oferowanych przez Warszawską Szkołę Języka Japońskiego, za pomocą środków komunikacji elektronicznej oraz telefonicznie, stosownie do treści przepisu art. 10 ust. 1 i 2 ustawy o świadczeniu usług drogą elektroniczną. czytaj więcej