← Wróć do listy artykułów

Poznajcie zakręconą muzykę zespołu WANIMA

Poznajcie zakręconą muzykę zespołu WANIMA

Obstawiam, że każdy z Was lubi słuchanie muzyki. Praktycznie wszyscy mamy też jakieś swoje ulubione gatunki, ulubionych wykonawców, czy ulubione utwory. Domyślam się też, że część z Was, tak jak ja, ma swoje ulubione playlisty na konkretne sytuacje – playlisty do nauki, playlisty do relaksu, playlisty, żeby się wypłakać i tak dalej, i tak dalej. W związku z tym, dziś chciałabym Wam  przedstawić mój ulubiony japoński zespół z mojej playlisty, której słucham, gdy potrzebuję motywacji i kopa super pozytywnej energii! 😉

WANIMA – założony w 2010 roku zespół rockowy składający się jedynie z trzech członków: KENTY, KO-SHINA i FUJIEGO. Dwóch z nich to przyjaciele z dzieciństwa, nierozłączni od czwartego roku życia. Wszyscy trzej niesamowicie pozytywnie zakręceni.

WANIMA ma na swoim koncie cztery albumy – najnowszy z nich został wydany zaledwie w zeszłym roku. Ich karierę na dobre rozkręcił jednak już ich trzeci album, Everybody!! – to na nim znajdują  się utwory, które podbiły muzyczną część japońskiego Youtube’a. Należą do nich  m.in. ich dwa największe hity, które jednocześnie były dwiema pierwszymi piosenkami WANIMY, na jakie, przypadkiem, wpadłam: 「ともに」(Razem) i「SIGNAL」(Sygnał).

 

Pierwszy z wymienionych utworów dorobił się aż 112 milionów wyświetleń na samym Youtubie i wciąż utrzymuje swoją pozycję na listach najpopularniejszych japońskich hitów.  Osobiście uważam, że przesłuchanie obu tych piosenek, jako pierwszych, jest idealnym rozpoczęciem swojej znajomości z WANIMĄ – szalona energia chłopaków, która dosłownie z nich tryska, sprawia, że nie da się ich nie polubić.

Same teksty piosenek również niosą bardzo pozytywny przekaz, a teledyski są tak niesamowicie wesołe, że oglądając je, nie da się nie uśmiechnąć. To taki zespół, który zdaje się, że woła do swoich fanów: „Nic się nie martw! Nie poddawaj się! Chodźmy razem na przygodę!”.

Nic więc dziwnego, że nagrali też singiel, do chyba obecnie najbardziej popularnego przygodowego anime, jakim jest One Piece. Jednak chłopaki nie są jedynie szalonymi poszukiwaczami przygód – mają też swoją nieco bardziej melancholijną stronę. Ich kolejny hit, 「ヒューマン」 (Człowiek), czy jeden z ich najnowszych utworów,  「りんどう」 (Goryczka), to piosenki, które momentalnie są w stanie wywołać w słuchaczu uczucie niesamowitej nostalgii.

WANIMA jest naprawdę bardzo wyjątkowym zespołem na japońskiej scenie muzycznej. Wszystkich, którzy nie mieli jeszcze okazji się z tą grupą zapoznać, bardzo zachęcam do nadrobienia zaległości! 😉

Skontaktuj się z nami

zapisy@wsjj.pl - zapisy/zapytania o kursy
kontakt@wsjj.pl - cała reszta :)
690 096 058 - centrala

dzwoń od poniedziałku do piątku w godz. 9-14

Wyrażam zgodę na przetwarzanie przez Warszawską Szkołę Języka Japońskiego moich danych osobowych w postaci imienia i nazwiska, adresu poczty elektronicznej oraz numeru telefonu, w celu przesyłania mi informacji marketingowych dotyczących produktów i usług oferowanych przez Warszawską Szkołę Języka Japońskiego, za pomocą środków komunikacji elektronicznej oraz telefonicznie, stosownie do treści przepisu art. 10 ust. 1 i 2 ustawy o świadczeniu usług drogą elektroniczną. czytaj więcej