← Wróć do listy artykułów

„Stay Tuned!” – przyjemna komedia do nauki japońskiego

„Stay Tuned!” – przyjemna komedia do nauki japońskiego

Jesień już na dobre zawitała za naszymi oknami, więc wydaje mi się, że już bezpiecznie można rozpocząć sezon na Netflix&Chill w jego pełnej okazałości. Jeżeli zmęczyły Was już seriale z mnóstwem sezonów, których fabuła jest tak zagmatwana, że nie da się ich oglądać bez stuprocentowego skupienia, to seria polecana przeze mnie w tym poście, może się okazać czymś idealnym dla Was!

Japoński serial, o którym chcę Wam dzisiaj opowiedzieć jest lekki i przyjemny i ma raptem pięć odcinków, więc doskonale nadaje się na wieczorny relaks! Pozwólcie mi zatem w kilku słowach zareklamować Wam dramę widniejącą na polskim Netfliksie pod tytułem Stay Tuned!, czyli Channel wa Sono Mama!.

Stay Tuned! skupia się na ukazywaniu zaplecza pracy, nieistniejącej w rzeczywistości, stacji telewizyjnej Hoshi TV, a głównie na poczynaniach jej nowej pracowniczki – Yukimaru Hanako. Stay Tuned! to przykład typowej japońskiej komedii. Znajdziemy tam, bardzo charakterystyczny dla japońskich seriali komediowych, komizm postaci, którego uosobieniem jest główna bohaterka, Yukimaru. Hanako jest do granic możliwości niedomyślna i niezdarna, czym zazwyczaj sprawia mnóstwo kłopotów samej sobie i wszystkim wokół – jednocześnie, dzięki swoim niepohamowanym pokładom pozytywnej energii, zawsze potrafi wyjść z problematycznych sytuacji obronną ręką lub, na swój sposób, pomaga w tym innym.

Stay Tuned! można również zauważyć pewne typowe dla japońskich programów telewizyjnych cechy, takie jak miejscami przesadnie kolorystyczna lub przesłodzona scenografia, czy ukazywanie myśli poszczególnych postaci lub innych komentarzy w postaci tekstu na ekranie.

Humor w Stay Tuned! jest generalnie bardzo niewinny i bazuje między innymi również na przesadzonych reakcjach bohaterów i różnych, stosunkowo, absurdalnych sytuacjach – dosyć mocno odcina się tym samym od humoru większości komedii popularnych na Zachodzie. Zachęcam więc do obejrzenia wszystkich, którzy nie mieli jeszcze okazji dokonać takiego porównania :).

Jeszcze jednym powodem, dla którego warto zabrać się za Stay Tuned! są wartości edukacyjne, jakie oferuje ta drama. Nie tylko mamy okazję przyjrzeć się (oczywiście mocno podkoloryzowanej) działalności pracowników japońskich stacji telewizyjnych od podszewki, ale do tego możemy łatwo wzbogacić swoje słownictwo z języka japońskiego o kilka specjalistycznych terminów, którymi możemy zaimponować komuś w trakcie rozmowy! Od czasu do czasu w serialu ma, bowiem, miejsce wyjaśnienie wybranych pojęć z telewizyjnego żargonu. Omawiane terminy wraz z ich definicjami wyświetlają się wtedy na ekranie, więc z łatwością możemy je sobie zanotować, co znacznie ułatwi nam ich zapamiętanie!

Jeżeli więc właśnie szukacie czegoś do obejrzenia na wieczór i chcielibyście połączyć relaks ze zdobyciem jakiejś ciekawej i przydatnej wiedzy, to zdecydowanie polecam Wam Stay Tuned! 🙂

Skontaktuj się z nami

00-525 Warszawa
ul. Krucza 41/43 lok. 73
+48 534 643 239

Dzwoń od poniedziałku do piątku w godz. 9-16

Wyrażam zgodę na przetwarzanie przez Warszawską Szkołę Języka Japońskiego moich danych osobowych w postaci imienia i nazwiska, adresu poczty elektronicznej oraz numeru telefonu, w celu przesyłania mi informacji marketingowych dotyczących produktów i usług oferowanych przez Warszawską Szkołę Języka Japońskiego, za pomocą środków komunikacji elektronicznej oraz telefonicznie, stosownie do treści przepisu art. 10 ust. 1 i 2 ustawy o świadczeniu usług drogą elektroniczną. czytaj więcej