← Wróć do listy artykułów

Webinar: mapy myśli w pigułce

Webinar: mapy myśli w pigułce

Serdecznie zapraszamy na bezpłatny webinar, o tym jak wykorzystać prostą technikę jaką jest sporządzanie mapy myśli do efektywnej nauki – nie tylko języków obcych, ale również zapamiętywania nowych informacji  w ogóle.

Webinar odbędzie się 13 kwietnia o godzinie 20:30. Uwaga! Wydarzenie poprowadzone zostanie w całości w języku japońskim i przybierze formę interaktywnych warsztatów, wymagamy więc znajomości japońskiego na poziomie N4/N3 wzwyż (ukończony podręcznik Waku Waku 1 i wzwyż) oraz działającego mikrofonu!

Poczytajcie co o sporządzaniu mapy myśli mówi Julia-sensei:

Czy wiesz, że nasz mózg to najbardziej rozwinięta struktura we wszechświecie? A więc jak to się dzieje, że tak często uczymy się intensywnie do egzaminu, a po tygodniu już wszystko zapominamy? Jak to się dzieje, że tak wiele lat poświęcamy na naukę jednego języka, często z mocno miernym skutkiem, kiedy nasz mózg ma potencjał uczyć się kilku języków naraz?

Przeciętna osoba wie więcej o swoim komputerze czy smartfonie, niż na temat tego, jak korzystać z możliwości mózgu, tak aby był on skutecznym narzędziem do nauki. W rezultacie, uczymy się na oślep, często przy użyciu sposobów, które nie tylko są nieefektywne, a wręcz przeszkadzają naszemu mózgowi w zapamiętywaniu.

Tworzenie mapy myśli pomoże Ci zapamiętać na dłużej potrzebne informacje, zaczniesz przyjemniej i skuteczniej się uczyć, no i zaoszczędzisz mnóstwo czasu na robienie notatek! Webinarium zainspirowane jest kursem Doroty Filipiuk „Notuj Jak Geniusz” i przybierze formę warsztatu. Co za tym idzie, nie ma biernego słuchania! Razem stworzymy mapę o zasadach jej tworzenia. Taka mapa posłuży Ci potem za ściągawkę, do której będziesz mógł wracać, gdybyś chciał zaczął używać tych zasad na stałe.

 

Kiedy: 13 kwietnia (wtorek), g. 20:30, na ZOOMie

Cena: Wydarzenie bezpłatne

Dla kogo: Zarówno dla uczniów WSJJ jak i dla osób spoza szkoły. Wymagany poziom japońskiego to N4/N3 (ukończone Waku Waku 1)

Czego się nauczysz?

- dowiesz się trochę o tym, jak działa mózg

- poznasz prawdopodobnie najskuteczniejszy pod kątem nauki sposób tworzenia notatek

- sprawdzisz swój japoński w praktyce

Potrzebne materiały:

- min. 1 gładka kartka papieru (bez kratek itd.)

- coś do pisania (ewentualnie dla chętnych mazaki/kredki)

Zapisy: kontakt@wsjj.pl

Skontaktuj się z nami

00-525 Warszawa
ul. Krucza 41/43 lok. 73
+48 534 643 239

Dzwoń od poniedziałku do piątku w godz. 9-14

Wyrażam zgodę na przetwarzanie przez Warszawską Szkołę Języka Japońskiego moich danych osobowych w postaci imienia i nazwiska, adresu poczty elektronicznej oraz numeru telefonu, w celu przesyłania mi informacji marketingowych dotyczących produktów i usług oferowanych przez Warszawską Szkołę Języka Japońskiego, za pomocą środków komunikacji elektronicznej oraz telefonicznie, stosownie do treści przepisu art. 10 ust. 1 i 2 ustawy o świadczeniu usług drogą elektroniczną. czytaj więcej