← Wróć do listy artykułów

Wzruszająca historia z muzyką klasyczną w tle – „Shigatsu wa kimi no uso”

Wzruszająca historia z muzyką klasyczną w tle – „Shigatsu wa kimi no uso”

Czy są wśród nas fani muzyki klasycznej? A fani wzruszających historii? A fani obu tych rzeczy? Jeżeli tak, to rozsiądźcie się wygodnie, bo seria, o której chcę Wam dzisiaj co nieco opowiedzieć może być idealnym kąskiem dla Was.

Shigatsu wa Kimi no Uso, znane w Polsce również pod tytułem Twoje kwietniowe kłamstwo to 22-odcinkowa seria anime o przyjaźni, miłości, muzyce i duszonym w sercu smutku. Opowiada ona historię Arimy Kōseia, którego poznajemy jako młodego, niezwykle utalentowanego chłopca, podbijającego serca widowni i jurorów na wszystkich konkursach pianistycznych. Jedyną osobą, która zdaje się być wiecznie nieusatysfakcjonowana występami Kōseia jest jego matka. Ich burzliwa, pełna krzywdzących słów, relacja ostatecznie przyczyni się do tego, że Kōsei porzuci świat muzyki.

Jak się zapewne domyślacie – nie na zawsze. Kilka lat później, gdy Kōsei u boku dwójki swoich najlepszych przyjaciół prowadzi stosunkowo zwyczajne i proste życie, na jego drodze staje dziewczyna, która okazuje się być bardzo uzdolnioną skrzypaczką. Spotkanie to ostatecznie sprawia, że Kōsei decyduje się na walkę ze swoją traumą i krok po kroku powraca do świata muzyki.

Shigatsu wa Kimi no Uso to momentami ucieleśnienie sztuki. Nie tylko możemy usłyszeć w nim mnóstwo klasycznych utworów, ale możemy je niemalże zobaczyć. Każdy z występów jest bowiem wypełniony emocjami wykonawców, które ukazują się widzowi pod postacią najróżniejszych barw i obrazów. Co więcej, warto zwrócić uwagę na to, jak dokładnie i realistycznie została ukazana gra na poszczególnych instrumentach – chwilami można niemal zapomnieć, że to animacja!

Ponadto, Twoje kwietniowe kłamstwo to niesamowicie poruszająca historia.  Bardzo ciężko nie związać się emocjonalnie z jej bohaterami. Jeżeli więc macie ochotę na wyciskacz łez przy akompaniamencie pięknej muzyki, to bardzo zachęcam do oglądania!

Skontaktuj się z nami

00-525 Warszawa
ul. Krucza 41/43 lok. 73
+48 534 643 239

Dzwoń od poniedziałku do piątku w godz. 9-14

Wyrażam zgodę na przetwarzanie przez Warszawską Szkołę Języka Japońskiego moich danych osobowych w postaci imienia i nazwiska, adresu poczty elektronicznej oraz numeru telefonu, w celu przesyłania mi informacji marketingowych dotyczących produktów i usług oferowanych przez Warszawską Szkołę Języka Japońskiego, za pomocą środków komunikacji elektronicznej oraz telefonicznie, stosownie do treści przepisu art. 10 ust. 1 i 2 ustawy o świadczeniu usług drogą elektroniczną. czytaj więcej