← Wróć do listy artykułów

Kahoot Challenge: Ile wiesz o zimowych świętach w Japonii?

Kahoot Challenge: Ile wiesz o zimowych świętach w Japonii?

Już 26 lutego przepytamy Cię na temat znajomości zwyczajów panujących podczas japońskiego Setsubuna (czyli według kalendarza lunarnego pierwszego dnia wiosny :o!), Walentynek i Hina-matsuri (święto Lalek będące również świętem Dziewczynek). Nie jesteś pewien co Japończycy robią w te dni? Nie martw się, w artykule poniżej znajdziesz kilka podpowiedzi :)!

Niezmiernie miło nam zapowiedzieć kolejne wyzwanie - tym razem może w nim wziąć udział każdy zainteresowany! Jak już wiecie, tematem będą trzy zimowe święta - Setsubun, Walentynki i Hina-matsuri. Podpytamy Was o daty, szczyptę historii i zwyczaje im towarzyszące.

 

Wystarczy, że zapiszesz się poprzez formularz na końcu tego wpisu, a my - na dzień przed wyzwaniem prześlemy Ci link do Zooma, na którym odbędzie się quiz.

Całe wydarzenie odbędzie się w sobotę o godzinie 12:00 dnia 26 lutego. A trzy osoby, które pod koniec znajdą się na podium, otrzymają od nas słodkie zestawy od Japonia Centralna!

 

Obawiasz się, że nie masz wystarczającej wiedzy, aby wziąć udział w konkursie ;)? Nic się nie martw! Podrzucamy linki do materiałów, z których szybko zdobędziesz najważniejsze informacje na temat tych trzech świąt.

Setsubun:

Ciekawy wpis od Japoland Demony nie lubią fasolki, czyli setsubun no hi 節分の日

Walentynki: 

Wpis naszej Agaty-sensei "Walentynkowe Dylematy"

Hina-matsuri:

Wideo o Hina-matsuri autorstwa Rachel i Juna

 

Formularz zapisu:

Formularz rejestracji

 

Skontaktuj się z nami

zapisy@wsjj.pl - zapisy/zapytania o kursy
kontakt@wsjj.pl - cała reszta :)
690 096 058 - centrala

dzwoń od poniedziałku do piątku w godz. 9-14

Honorujemy Kartę Warszawianki i Warszawiaka

Wyrażam zgodę na przetwarzanie przez Warszawską Szkołę Języka Japońskiego moich danych osobowych w postaci imienia i nazwiska, adresu poczty elektronicznej oraz numeru telefonu, w celu przesyłania mi informacji marketingowych dotyczących produktów i usług oferowanych przez Warszawską Szkołę Języka Japońskiego, za pomocą środków komunikacji elektronicznej oraz telefonicznie, stosownie do treści przepisu art. 10 ust. 1 i 2 ustawy o świadczeniu usług drogą elektroniczną. czytaj więcej