6 października rusza kurs kaligrafii prowadzony przez naszego lektora i kaligrafa, Ryotaro Sakamoto (8 dan). Kurs zakłada zapoznanie uczestników z podstawami kaligrafii (podstawowe pociągnięcia pędzla, ćwiczenie najprostszych znaków, trzymanie pędzla itp.). Dla chętnych będzie dostępna kontynuacja w semestrze letnim.
Kurs jest dostępny dla wszystkich, którzy potrafią trzymać pędzel w dłoni, niezależnie od wieku 🙂 Jeśli wcześniej miałeś kontakt z kaligrafią, również możesz się zgłosić – niewielka liczba uczestników umożliwia indywidualne podejście do każdego ucznia.
Japońska kaligrafia pozwala ćwiczyć skupienie oraz wyciszyć się, jest bliska medytacji – nic nie powinno zmącić umysłu osoby kaligrafującej. Kaligrafia pielęgnuje i wzmacnia tę rzadką w dzisiejszych czasach umiejętność wyłączenia gonitwy myśli i skupienia się na jednej rzeczy. Wiele osób twierdzi, że kaligrafowanie jest bardzo relaksujące.
 
Po raz pierwszy w Polsce uczestnicy będą mieli możliwość zdobywania kolejnych stopni uczniowskich (kyu) oraz mistrzowskich (dan) przez jednostkę certyfikującą w Japonii!
 
W tym roku szkolnym kurs zakłada 15 dwugodzinnych spotkań w soboty w godzinach 15:15-17:15. Spotkania będą się odbywały w co drugą sobotę, pierwsze zajęcia odbędą się 6 października 2018, rok szkolny kończy się  22 czerwca i uwzględnia wszystkie przerwy w nauce, jak w „zwykłych” szkołach (święta, ferie itp.)
Cena kursu: 1000zł (w cenie zawarte są materiały potrzebne do kaligrafii, aczkolwiek polecamy zakup własnego pędzla do ćwiczeń w domu).
 
ZAPISZ SIĘ KLIKAJĄC TUTAJ (kurs kaligrafii jest na końcu listy)